E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Libra

Etiketim: libra

Ja sa libra mund t’i lexoni në një vit nëse nuk...

Me shfaqjen e trendeve të rinj, sidomos të atyre që vijnë nga mania e rrjete sociale, librave ju ngelet gjithnjë e më pak vend. Dikur...

Carney paralajmëron Facebook: Libra do të mbikëqyret në avancë, ndryshe nga...

Guvernatori i Bankës së Anglisë, Mark Carney, paralajmëroi Facebook se kriptovaluta e vetë Libra, nuk pritet të përfitojë nga mungesa e rregullimit, siç ka...

“Libra”, kriptovaluta e Facebook – Me partnerë si Visa dhe PayPal,...

Facebook bëri të ditur planet për të nxjerrë në treg kriptovalutën e vetë, të quajtur Libra,  që është përpjekja e fundit e kompanisë për...

Dorëzohen librat, dhjetëra orë e goma për të fshirë detyrat

Kanë ditë që fshijnë detyrat e një viti shkollor në libra. Vetë nxënësit, prindërit e deri tek gjyshërit, janë vënë në punë për të...

Prindërit kundër librave të përdorur

Pak ditë nga përfundimi i shkollës, nxënësit nga klasa e parë në të katërtën kanë nisur fshirjen e shënimeve nga tekstet. Ata do të...

Biblioteka pa libra në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të...

Ymeri i drejtohet Ahmetajt e Kumbaros: Mos investoni në tulla dhe...

Kryetari i Shoqatës së Botuesve Shqiptarë, Petrit Ymeri jep alarmin për situatën e librit në Shqipëri. Ndonëse Panairi i 21-të i Librit mund të...

”Sfida e Kumbaros”, Ndreu: Kam një dhomë me libra në shtëpi

Statusi në Twitter i ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, për ata që nuk lexojnë libra, nuk ka kaluar pa vëmendjen e vetë socialistëve. Deputeti i...

Shqiptarët shkojnë më shumë në teatër dhe lexojnë më pak libra

Bazuar tek të dhënat e publikuara nga Instituti i Statistikave, shqiptarët po shfaqin gjithnjë e më tepër interes ndaj shfaqjeve në teatër, ekspozitave, muzeve...

Rama vijon fushatën e shpërndarjes libra falas

Në vazhdën e fushatës kombëtare që u shpall së fundmi nga Partia Socialiste, “E gjithë vëmendja tek ju”, për të promovuar librat falas nga...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...