E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Libra falas

Etiketim: libra falas

10 mijë nxënës më pak, Shahini: Ulja ka nisur që nga...

Ministrja Arsimit Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka folur me gjuhën e shifrave sa përket sezonit të ri shkollor. Gjatë konferencës, të zhvilluar mesditën...

Librat falas, këtë vit përfitojnë mbi 220 mijë nxënës

Ministria e Arsimit çdo vit ka rritur numrin e përfituesve të librave falas, ndërsa këtë vit kësaj skeme i janë shtuar edhe nxënësit e...

Shpërndahen librat falas tek shkolla “Kosova”

Prej ditës së hënë nga nisur shpërndarja e librave falas për 5 klasat e para të nxënësve në fillore. Këtë të martë, ministrja e...

Nesër nis shpërndarja e teksteve shkollore, klasat e pesta libra falas

Sezoni i ri shkollor do të nisë më 16 shtator dhe nesër më datë 2 shtator nis shpërndarja e teksteve shhkollore. Këtë vit të...

Ministria: Libra falas për nxënësit e klasave 1-5

Procesi i shpërndarjes së teksteve shkollore falas këtë vit do të përfshijë edhe klasën e 5-të. Qeveria ka miratuar vendimin në bazë të së...

Ministri Klosi: Deri në fund të mandatit, libra falas deri në...

Ministri Klosi, njëherësh edhe drejtues i qarkut Berat sa I takon grupit të deputeteve te PS, mori pjesë në inaugurimin e rikonstruksionit të një...

Rama sot në Elbasan për të shpërndarë libra falas, PD planifikon...

Kryemininistri i vendit, Edi Rama do shpërndajë libra falas në shkollën "Dhaskal Todri" në Elbasan. E ndërkohë mësohet se PD ka njoftuar se do...

Libra falas për nxënësit e fillores, Malaj: Punë e mirë që...

Vendimi i ri i qeverisë parashikon që të gjithë nxënësit nga klasa e parë deri në atë të katërt të përfitojnë libra falas. Por...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com