E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Liber

Etiketim: liber

Prezantohet në New York libri, “Koha e shfarosjes” me autor Sokol...

Emri i tij nuk është i panjohur në Shqipëri. Veçanërisht në qarqet mediatike dhe universitare. Sokol Paja është një gazetar dhe intelektual shqiptar që...

Nëse po lexoni një libër, nesër në autobusët e Tiranës nuk...

Mos u habisni nëse, teksa jeni duke lexuar një libër në autobus dhe prisni që të paguani paratë, fatorino mund të mos vijë për...

“Profecia e Curandera”: një libër që duhet të lexojë çdo grua

“Gjyshe, çfarë mund të mësosh nga një gjarpër?” “Kjo kafshë mëson se jeta është lëvizja, rinovimi dhe përtëritje. Çdo vit kur lëkura e tij është...

“Profecia e Curandera”: një libër që duhet të lexojë çdo grua

“Gjyshe, çfarë mund të mësosh nga një gjarpër?” “Kjo kafshë mëson se jeta është lëvizja, rinovimi dhe përtëritje. Çdo vit kur lëkura e tij është...

“Deti nuk ka portë”, promovohet libri me poezi i Aleksandër Çipës

Ngricën e shpiku mungesa Natyra e ktheu në ajër të ftohtë… Njeriu, Gjithëherë nën lëkurën e fshehu Motin e ngrohtë… Kjo është një ndër poezitë e vëllimit me “Deti...

“Jelek-verdhët” në një libër

Revolta e jelekë-verdhëve nuk ka veçse dy muaj që mori jetë dhe ka gjetur tashmë jehonë në faqet e një romani profetik të botuar...

Si u shkruakan një metër libra!?

Nga KIM MEHMETI Në fillim të vitit, një botues nga Tirana më tha se është i interesuar ta botojë kompletin e veprave të mia. Propozim...

Poezi dhe filozofi nga Timo Flloko

“Kërcim në bosh”, libri më i fundit i Timo Fllokos është ndarë me miq e qytetarë të Gjirokastrës në muzeun “Kadare”. Vëllimi poetik i shkruar...

Promovohet në Londër libri i Presidentit Thaçi

Libri autobiografik për jetën dhe aktivitetin politik të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, “New State, Modern Statement” (Shtet i ri dhe shtetar modern), duket...

Del në qarkullim libri “100 vrasjet më të bujshme në Shqipëri”...

Del në qarkullim libri “100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit shqiptar (1912-2017)” të gazetarit dhe studiuesit Roland Qafoku. E lajmëruar pak...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...