E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Lezhë, grabitet kambana e kishës, u dhurua nga Vatikani në 1925

Kambana e Kishës së Shën Mëhillit në fshatin Sukaxhi të Njësisë Administrative Ungrej në Lezhë, është grabitur nga persona të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur dy...

Ky është zyrtari që iu rrëmbye dhe iu dogj makina në...

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e mbrëmshme në autostradën Lezhë-Shkodër, ku një shtetasi iu vodh me dhunë makina dhe më...

Lezhë, gjendet makina e djegur, dyshohet se është përdorur për grabitje

Një makinë është gjetur e djegur në zonën e Balldre të Lezhës. Mësohet se makinë tip "Benz" është me targa AA 377 KH dhe është...

Zjarr në zonën e Ishullit në Lezhë, rrezikohen disa banesa dhe...

Një zjarr ka përfshirë pak minuta më parë disa kallamishte dhe shkurre në afërsi të qytetit të Lezhës. Nga të dhënat parapreke mësohet se zjarri...

Lezhë, zyrtarët: Mos guxojë njeri të kultivojë kanabis

Drejtori i Drejtorisë së Hetimit të Krimeve të Rënda, Niko Brahimaj, ka qenë i ashpër me vartësit e tij në Policinë e Vlorës, duke...

Digjet makina e një biznesmeni në Lezhë

Makina e një biznesmeni në Lezhë është djegur gjatë natës për arsye ende të panjohura. Biznesmeni është me iniciale A.F. Makina ishte e parkuar pranë...

Presidenti, apel për bashkëpunim: Të fitojmë hapjen e negociatave

ga Lezha ku mori pjesë në Samitin e Dytë të Diasporës, Presidenti i Republikës i ka bërë apel maxhorancës dhe opozitës për të bashkëpunuar...

Kuvendi i Lezhës, ngjarja me e rëndësishme në historinë e popullit...

Nga Mark Uci* Kuvendi i Lezhës, me 2 mars 1444, është ngjarja më e rëndësishme në tërë historinë e popullit shqiptar. Me vendimet që mori...

Basha: Zgjedhje të parakohshme për t’ia kthyer parlamentin qytetarit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga Lezha se aksioni opozitar është një rrugë pa kthim që kalon përmes zgjedhjeve të parakohshme për...

Rama mbledh Diasporën, por nuk lejon “Skënderbeun” në Lezhë

Në një kohë kur ka mbledhur në Tiranë përfaqësues të Diasporës dhe emigracionit shqiptar në botë, Qeveria rrëzon mitin për patriotizmin e saj, duke...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...