Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Lezhë, hyrjet e pallateve të pakalueshme nga uji (Video)

Reshjet e një dite më parë e kanë bërë të pamundur hyrjen e banorëve në pallatet e Lezhës. Në videon e mëposhtme mund të shihni...

Foto dhe video nga pritja e Bashës në Lezhë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po vijon takimet për anëtarësimet e reja në qytetin e Lezhës. Ai tha se do t’i shkojmë deri në...

Mesha e Pashkëve në Lezhë, Ipeshkvi: Njerëzit që sundojnë krijojnë probleme...

Duke ndezur qirinjtë e lutjes, që simbolizojnë dritën e përjetshme, besimtarët e Krishterë të Lezhës, ashtu si në të gjithë botën kanë nisur mbrëmjen...

Lezhë, plagoset në oborrin e shtëpisë 77-vjeçari

Një 77-vjeçar është vetëplagosur me armë gjahu në oborrin e banesës së tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Gajush të Lezhës rreth...

Drejtoria Arsimore e rajonit të veriut zhvendoset në Lezhë, Gurakuqi: Përsekutim...

Reformimi i Drejtorive Arsimore Rajonale do të sjellë edhe zhvendosjen e tyre. Kështu qyteti i Shkodrës dhe gjithë rajoni i veriut do e ketë...

Lezhë/Mbikalimet me hekurudhën, shkak për aksidente

Tre anëtarë të një familjeje shpëtuan për mrekulli pasi automjeti me të cilin po udhëtonin u përplas nga treni në Pllanë të Lezhës. Kjo...

Treni merr përpara makinën me tre persona brenda

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak momene më parë në Lezhë. Një tren i linjës Shkodër-Vorë ka përplasur një automjet. Në automjet udhëtonin tre persona...

Zbulohet fotoja dhe emri/ Ja kush është mjekja që u godit...

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në spitalin e Lezhës, ku një tjetër mjeke u godit në krye të detyrës. Sipas informacioneve më...

Po peshkonte me kallam, ndërron jetë një person në Lezhë

Gjatë pasdites së sotme një ngjarje tjetër e rëndë ka ndodhur në vendin tonë, pas grabitjes në Rinas ku mbeti i vdekur një person. Mësohet...

Britma e lot në Gjykatë, vajza shtatzënë dhe vëllai të akuzuar...

Motër e vëlla, të arrestuar si pjesë e një grupi që prodhonin mina me telekomandë, u paraqitën në Gjykatën e Lezhës për masën e...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...