E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Lezhe

Etiketim: lezhe

Përplasi këmbësorin në Lezhë, shoferi largohet

Një makinë ka përplasur një këmbësor në fshatin Barbullonjë e Re, në Lezhë. Mësohet se drejtuesi i fuoristradës që shkaktoi aksidentin është larguar nga vendi...

Tre vite pas miratimit të ligjit, pajisen me kamera shkollat në...

Shumica e institucioneve arsimore në Lezhë këtë vit të ri shkollor do të jenë të monitoruara me kamera. Drejtuesit e Arsimit në Lezhë thonë...

Negociata me familjen, dorëzohet pas rrethimit autori i plagosjes së 37-vjeçarit...

Arrestohet autori i plagosjes së 37-vjeçarit Ardian Kola, ngjarje e ndodhur mbrëmë në qytetin e Lezhës. Policia e Lezhës, menjëherë pas ngjarjes së ndodhur...

Plagosja me armë në Lezhë, Policia identifikon autorin

Policia identifikon autorin e plagosjes së 37 vjeçarit, ndersa thekson se vijon ndjekja për kapjen e tij. "Rreth orës 20:16, te spitali Rajonal Lezhë është...

LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë në Lezhë, një person...

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Katedralës së qytetit dhe mësohet se një person ka qëlluar në drejtim të një personi tjetër. Mësohet se i...

Konstituohet Këshilli i qarkut të Lezhës

Është konstituuar Këshilli i qarkut Lezhë. Kreu i ri i qarkut është zgjedhur Eduart Ndreca. Ai ishte kandidatura e vetme për postin e kryetarit. Ndreca është...

Lezhë/Pulaj: Viti i ri shkollor, fillon me infrastrukturë të rinovuar

Nga: Jak Rrozhani Viti i ri shkollor 2019-2020, fillon me infrastukturë të rinovuar tërësisht në disa shkolla, kopshte dhe mjedise sportive të bashkive, nën juridiksionin...

Lihen të lirë dy të arrestuarit për zjarrin në malin e...

Gjykata e shkallës së parë në lezhë ka lënë të lirë dy të arrestuarit për zjarrvënien në malin e Shëngjinit. Gjykata vendosi masën e sigurisë...

Lezhë/Kryetari Ndreu nis punën me pastrimin e mjedisit

Nga: Jak Rrozhani Një nga prioritetet e Bashkisë së qytetit të Lezhës dhe kryetarit të saj, Pjerin Ndreu është pastrimi dhe mbajtja pastër e mjedisit...

Berisha jep tjetër version: Ja shkaku i shpërthimit në Lezhë

Ish-kryeministri Sali Berisha jep një tjetër version për shkaqet e ngjarjes së mbrëmshme, ku një pikë karburanti shpërtheu në flakë në superstradën Lezhë-Laç, në...

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...

Rama në Berlin, për negociatat apo si tregtar pikturash?

Qeveria dhe Partia Socialiste kanë më shumë se dy javë që reklamojnë vizitën e kryeministrit në Gjermani....
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com