Ballina Etiketimet Lëvizja Vetëvendosje

Etiketim: Lëvizja Vetëvendosje

Lista me emra/ Zbulohen të besuarit e Albin Kurtit, njihuni me...

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e parakohshme në vend, ndërsa gazeta “Bota sot” ka siguruar listën e deputetëve që do të jenë në Kuvend...

Elvis Hoxha: Fitorja e madhe e luftës, u kthye në fitore...

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, Elvis Hoxha nga Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë tha se vota për VV në Kosovë, ishte votë...

Zgjedhjet në Kosovë, analistët: Një parti e vetme nuk formon dot...

Qytetarët e Kosovës, më 6 tetor do ta kenë para vetes një listë të gjatë të subjekteve politike për votim. Tri partitë më të...

Vetëvendosja proteston në Berlin para Samitit për Ballkanin

Në prag të Samitit të Ballkanit, i cili do të mbahet sot në Berlin, Lëvizja Vetëvendosje, qendra Gjermani, do të protestojë siç kanë thënë...

Vetëvendosje: Shërbimi sekret serb mori në kontroll Ministrinë e Jashtme të...

Pasi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ia delegoi detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme Gent Cakajt, kanë ardhur reagime edhe nga opozita në...

“Vetëvendosja” propozon plan për dialogun mes Kosovës e Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje propozoi një plan për institucionet e Kosovës për procesin e dialogut me Serbinë. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, e prezantoi atë që Vetëvendosje...

Lëvizja Vetëvendosje akuzon Thaçin: Po e mban peng KQZ-në

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me zvarritjen e procesit të emërimit të anëtarëve të Komisionit Qendror Zgjedhor. Anëtari i...

Vetëvendosje e palëkundur, nuk do ta votojë Demarkacionin

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes për shënimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. Ky fakt është bërë i ditur...

Dorëheqja e Shpend Ahmetit, VV: Zgjodhi anën e atyre që punuan...

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga kjo parti, i cili është edhe kryetar i Komunës së Prishtinës. “Fatkeqësisht Shpendi ka zgjedhur...

Kërcënohet deputeti shqiptar/ Ja pako që i çuan në shtëpi…

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, është kërcënuar pasi në shtëpinë e tij ka pranuar një porosi të pazakonshme. Në orët e mbrëmjes atij i...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com