E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Lëvizja Socialiste për Integrim

Etiketim: Lëvizja Socialiste për Integrim

Ilir Meta: Reforma në arsim, e pasuksesshme

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur zyrtarisht rezerva për ligin e Arsimit të Lartë.  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë prezantimit të programit të...

LSI merr sot mandatin e deputetit të Lezhës

Lëvizja Socialiste për Integrim, sot do të marrë një tjetër deputet në Kuvendin e Shqipërisë. Pas dorëheqjes së deputetit të PS-së, Armando Prenga, KQZ do ti...

LSI, takim me intelektualë të Vlorës. Vasili: Dyert duhet të jenë...

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe intelektualë që qytetit të Vlorës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Ministri...

LSI nis hartimin e strategjisë për ekonominë

Lëvizja Socialiste për Integrim lançoi  Forumin Ekonomik të drejtuar nga ekspertë të fushës e që do të përgatisë një dokument strategjik për zhvillimin ekonomik...

Meta mbledh Kryesinë e LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë mbrëmjen e sotme kryesinë e saj. Mbledhja mësohet se do të zhvillohet në orën 19:00 në ambientet...

Konventat zgjedhore e LSI në Bashkinë e Tiranës. Zgjidhen forumet drejtuese

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi konventën zgjedhore për degën e njësisë administrative numër 7 në Bashkinë e Tiranës. Kjo konventë u zhvillua në kuadër...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com