Ballina Etiketimet Letra

Etiketim: letra

Bashkitë e opozitës, letër KQZ: Hiqni materialet zgjedhore ose do t’i...

Bashkitë që drejtohen nga opozita i kanë dërguar sot një letër zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku kërkojnë marrjen e masave për zbatimin e...

“Kërcënohet Lulzim Basha”, reagon PD: Shantazh nga Sandër Lleshaj

News24 publikon shkresën përmes së cilës kryedemokrati Lulzim Basha akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj për shantazh për qëllime politike. Në shkresën drejtuar ministrit të Brendshëm...

RAMA: LETËR E SHTATË PUBLIKE, JO PËR LULZIM BASHËN

Nga Edi Rama - LETËR E SHTATË PUBLIKE JO PËR LULZIM BASHËN Bashkëqytetarë demokratë, sot Partia Socialiste nis zyrtarisht fushatën e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ndërsa partia...

Dokumenti i plotë në KE/ Përse Holanda kërkon rikthimin e vizave...

Ministria e Jashtme e Holandës, me anë të Përfaqësuesit të saj të përhershëm në BE i ka kërkuar Komisionit Europian rikthimin e regjimit të...

Basha i përgjigjet Ramës: Asnjë hap pas, demokracinë nuk e japim

Kreu i PD-së, Luzlim Basha ka reaguar pas letrës së pestë publike të kryeministrit Rama, drejtuar atij me thirrjen për dialog pa kushte. Nëpërmjet një...

Aleati i Bashës: Nga Rama presim vetëm telegramin e dorëheqjes

Kryetari i PDK, Nard Ndoka ka reaguar pas letrës së dytë të Edi Ramës për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Në një postim në Facebook,...

LETRA/ Pezullimi si rektor i UT, Mynyr Koni kërkon ndihmën e...

Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas...

Kryemadhi, letër KQZ: Dhënia e mandateve të LSI është e paligjshme

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar zyrtarisht nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të që mos emërtojë kandidatët që pranojnë mandatin si përfaqësues...

Marksi përkrahte Linkolnin me letra

Karl Marks, është një nga ata emra që nuk mund ta përmëndësh në një tryezë, pa shkaktuar një debat të ashpër. E kundërta është...

Letra e Ikardit për tifozët, dashuri për Interin, por…

Mauro Ikardi ka folur më në fund! Sulmuesi i Interit i vënë në qendër të vëmendjes pas polemikave të javëve të fundit ka publikuar...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...