E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Letoni

Etiketim: letoni

Dëshmorët e Atdheut nuk harrohen, përkujtohen në Letoni

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shpërndarë një foto nga kampi Adazi në Letoni, ku edhe humbën jetën dy ushtarakët shqiptarë. Në ditën e...

Njihuni me 4 kombëtaret që nuk kanë marrë asnjë pikë në...

Gjatë kësaj jave, po zhvillohen ndeshjet e fazës së grupeve për “Euro 2020”, të cilat do të japin verdiktet përfundimtare për klasifikimin, që po...

Letoni, memorial për dy ushtarakët shqiptarë

Në kampin Adazi në Letoni është vendosur një memorial për dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën gjatë një stërvitjeje. Major Klodian Tanushi dhe nëntetare...

Misioni në Letoni, kthehen në atdhe trupat shqiptarë

Trupat shqiptarë të misionit ushtarak në Letoni janë rikthyer në atdhe, pas gjashtë muajsh. Kontingjenti që drejtohej nga dëshmori i atdheut, major Klodian Tanushi...

Humbi jetën gjatë misionit në Letoni, Bashkia Kamëz nderon Zarife Hasanajn...

Bashkia Kamëz ka vendosur që të nderojë nëntetaren Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni. Kreu i Bashkisë, Xhelal Mziu, do t’i vendosë emrin...

Ushtarakët shqiptarë në Letoni i rikthehen detyrës

Grupi i ushtarakëve shqiptarë që ndodhen me detyrë në Letoni i është kthyer aktivitetit normal, pak javë pas incidentit që u mori jetën dy...

Mbërrin në atdhe trupi i nëntetares Zarife Hasanaj, “Dëshmore e Atdheut”

Ka mbërritur sot në atdhe trupi i ushtarakes shqiptare, Zafire Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni. Zarife Hasanaj u shpall sot "Dëshmore e...

Xhaçka takon kontingjentin shqiptar në Letoni: Nuk jeni vetëm

Më pak se 24 orë nga ngjarja në bazën Camp Adazi në Letoni, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka udhëtoi drejt Rigës për të vizituar...

Flamuri shqiptar në paradën e NATO-s në Letoni (FOTO)

Në kuadër të Ditës së Kthimit të Pavarësisë së Letonisë, pjesëtarë të forcave të NATO-s, kanë marrë pjesë në paradën e Madonës. Oficeri komandues i...

Shtetet ku kosovarët do të mund të udhëtojnë pa viza

Dhjetori mund të jetë muaji kur edhe përfundimisht kosovarët mund të lëvizin lirshëm në zonën Shengen, sipas kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli....

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...