Ballina Etiketimet Leter

Etiketim: leter

Shkodranët letër ambasadave: Bllokoni konstituimin e këshillit

Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka treguar se nuk do lëshojë zyrën për Valdrin Pjetrin, i cili u zgjodh prej...

PD letër KQZ: Të ndërpritet votimi i paligjshëm në Bashkinë Dibër

Partia Demokratike me anë të një kërkese zyrtare që i ka nisur Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe Komisariatit të Policisë në Dibër kërkon anulimin...

PD e Sarandës letër KQZ: Krimi rëndë përpjekjet për zhvillimin e...

Dega e Partisë Demokratike në Sarandë i ka dërguar letër KQZ duke i kërkuar ndërprerjen e menjëhershme të tentativës për të kryer votime në...

Bashkia Devoll letër KQZ-së: Nuk do lejohet futja e materialeve zgjedhore

Bashkia Devoll i ka dërguar ditën e sotme një letër Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Letra është nisur me qëllim revokimin e vendimit për caktimin e...

KQZ “ndez” dhe më shumë situatën, letër bashkive: Lexoni rezolutën e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të thellojë qendrimet e veta politike e partiake, të çuditshme po ashtu. Në një shkresë që u ka dërguar...

Aeroporti i Vlorës mbeti vetëm në letër

Gjatë diskutimit të një marrëveshje mes shtetit shqiptar dhe qeverisë së Mbretërisë së Arabisë Saudite, e cila ka për qëllim krijimin e kushteve të...

Festa e Republikës Italiane, Meta letër Presidentit Mattarella

Presidenti Ilir Meta uron homologun e tij italian, Sergio Mattarella me rastin e Festës së Republikës Italiane. Përmes një letre zyrtare, Kreu i Shtetit...

Letër për mësuesin

Nga: Albert Camus Përktheu: Leonora Buçinca “I nderuar z. Germain, Kam pritur të shuhet rrëmuja që më ka rrethuar këto ditë para se të vij t’ju flas...

Refuzon mandatin/ Kandidati letër KQZ-së: S’dua të ndryshoj veten duke sakrifikuar...

Kandidati në listat shumemërore për deputet në zgjedhjet e kaluara të përgjithshme, Jolio Dine ka refuzuar thirrjen e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të...

Këshilli Ambasadorëve letër Kancelares Merkel e Presidentit Macron

Në prag ta takimit të Berlin, i parashikuar për t’u mbajtur më 29 prill, këshilli i ambasadorëve shqiptarë i është drejtuar përmes një letre,...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com