E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Lejet e ndërtimit

Etiketim: lejet e ndërtimit

Lejet e ndërtimit e zhvillimit – Ndryshimi nga tokë bujqësore në...

Pas disa ndryshimeve që lehtësojnë procedurën e ndryshimit të zërave kadastralë nga tokë bujqësore apo pyll në truall, Këshilli i Ministrave po ndërhyn më...

Lejet e ndërtimit, për kulla e jo për turizëm

Jo vetëm më shumë leje ndërtimi, por edhe projekte më të kushtueshme. Gjatë tre muajve të parë të vitit, në territorin e vendit janë...

Lejet e ndërtimit – U dhanë 245 për tre muaj, 94...

Numri i lejeve të ndërtimit u rrit përsëri në tremujorin e parë të këtij viti. Sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave, gjatë tre...

Shqipëria u “rindërtua”! – Në 5 vjet, bashkitë 3-fishuan të ardhurat...

Në 5 vitet e fundit bashkitë kanë lëshuar ndjeshëm dorën në dhënien e lejeve të ndërtimit, të cilat kanë qenë burim kryesor të ardhurash...

Eksperti i ekonomisë: Bashkia e Tiranës dha 390 leje ndërtimi në...

I ftuar në emisionin “A Show” në News 24, eksperti i ekonomisë, Pano Soko, analizoi veprimtarinë e bashkisë së Tiranës dhe investimet që ajo...

Lejet e ndërtimit – Rriten me 65% në gjysmën e parë...

Tregu ka një oreks në rritje për të ndërtuar. Sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave, numri i lejeve të ndërtimit u rrit sërish...

Ndërtimet pa leje, Hipoteka: 300 persona kanë gati tapitë e shtëpive

Hipoteka publikon listën me 300 persona që kanë përfituar lejet e legalizimeve dhe që duhet t’i drejtohen Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme...

Ndryshojnë rregullat për lejet e ndërtimit. Punimet e brendshme dhe fasadat...

Lejet për të ndërtuar një apartament, apo ndryshime në banesën aktuale do të jepen në një procedurë më të thjeshtësuar. Ndërsa për punimet e...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...