E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Legjenda

Etiketim: legjenda

Legjenda e këngës spanjolle koncert në Tiranë

Bashkia e Tiranës njofton ardhjen në kryeqytet të Luz Casal, legjenda e këngës spanjolle. “Muzikë ndryshe, atmosferë ndryshe! Luz Casal, legjenda e këngës spanjolle do...

Legjendat e Manchester United shkatërrojnë ata të Bayernit (VIDEO)

Legjendat e Manchester United janë ribashkuar për të zhvilluar edhe njëherë sfidën historike të 20 viteve më parë ndaj Bayern Munich. Paul Scholes, David Beckham...

Kanë ardhur “plakat”, legjenda e bareshës që u ngri në malin...

Pavarësisht se për shumë prej jush mund të duket thjesht një mit, koha ka treguar se “Plakat e prillit” kanë qenë shpesh te vërteta. Në...

Ende se keni vendosur pemën e Krishtlindjeve? Atëherë lexoni më parë...

Ne nuk e dinim këtë legjendë, por tani është bërë një nga më të preferuarat në traditën e dekorimit të pemës së Krishtlindje. Lexojeni...

Legjenda e filmave kinezë fiton çmimet më të mëdha të Golden...

Një nga regjisorët më të mirënjohur në Kinë ka fituar të gjitha çmimet më të mëdha të Golden Horse të këtij viti. 55-vjetori i eventit...

Legjenda e futbollit brazilian: “Pele” është një gënjeshtër

Ish-lojtari i Brazilit, Hoze Alfatini, do të mbushë nesër plot 80 vjeç dhe ai ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport” ku ka...

Maradona: Tani fillon Botërori, Messi do të shkëlqejë

Diego Maradona beson se Kampionati Botëror 2018 mund të jetë ende turneu i yllit të Argjentinës, Lionel Messi. “Albicelestët’ vuajën shumë për të kaluar...

Futbolli anglez në zi, ndërron jetë legjenda Uilkins

Legjenda e futbollit Anglez, Rei Uilkins ka ndërruar jetë në spital, dhe lajmin për ndarjen nga jeta e konfirmojnë dhe familjarët e tij. Ish-trajneri...

Legjenda Pele tregon 3 futbollistët më të mirë në botë

Pele është i bindur se Lionel Mesi, Kristiano Ronaldo dhe Nejmar janë lojtarët më të mirë  në botë për momentin. “Meqë jam një njeri me...

Futbolli në ankth, Pele shtrohet me urgjencë në spital

Pele është shtruar sërish me urgjencë në spital pasi ka pasur sërish probleme në shtëpi. Ish sulmuesi i Santosit dhe Brazilit është shtruar në...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com