E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Ledina Mandija

Etiketim: Ledina Mandija

Zv.Kryeministrja flet për largimin e “teknikëve”: Respektoj vullnetin politik

Largimi i Zv.Kryeministres dhe ministrave teknikë të propozuar nga Partia Demokratike për garantimin e procesit zgjedhor të 25 qershorit, duket se do të varet...

Zëvendëskryeministrja Mandija takohet me përfaqësues të lartë të KE dhe BE...

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtueses së Task Forcës për zgjedhjet parlamentare 2017, zhvilloi takim me kërkesën e tij me Claus Neukirch, përfaqësues...

Zëvendëskryeministrja: Disa ministri dështuan në raportimin e problemeve të zgjedhjeve

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtueses së Task Forcës për zgjedhjet parlamentare 2017, zhvilloi takim me kërkesën e tij me  ClausNeukirch, përfaqësues në...

Zv/kryeministrja e PD denoncon skandalin: 3580 punësime gjatë periudhës zgjedhore

Zëvendëskryeministrja teknike e propozuar nga PD si pjesë e marrëveshjes së 18 majit Rama-Basha, Ledina Mandija është shprehur e shqetësuar në mbledhjen e pestë...

Mandija kërkesë Ramës: Shkarko zv.ministren e Financave

Zëvendës kryeministrja Ledina Mandija i ka kërkuar kreut të Qeverisë, Edi Rama, që t’i propozojë Këshillit të Ministrave shkarkimin nga detyra të zv.ministres së...

Bllokoi sheshin e Flamurit vetëm për PS-në, Zv.kryeministrja kërkon hetim për...

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtuesit të Task-Forcës “Për monitorimin e veprimtarisë, sjelljes apo përdorimit të burimeve njerëzore, financiare dhe logjistike të administratës shtetërore,...

Dhuna gjatë fushatës, zv.kryeministrja mbledh Task Forcës

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija ka thirrur sot një mbledhje jashtë radhe të Task Forcës. Mësohet se kjo mbledhje e tretë bëhet pas shqetësimeve në rritje...

Taskë Forca me “sytë katër”, Mandija: Askush nuk shkarkohet nga flamujt

Brenda dy javësh nga emërimi i ministrave teknikë, në administratën e lartë shtetërore është shënuar një numër i lartë shkarkimesh. Por zv/kryeministrja Ledina Mandija në...

Punësimet për fushatë, ministri Dervishaj i përgjigjet zv.kryeministres

Pas denoncimit të bërë nga zv.kryeministrja teknike Ledina Mandija, për punësime elektorale në hekurudhë për harkun kohor të 20 ditëve të fundit, ka ardhur...

Mandija: Kreu i uniformave blu Haki Çako-s të raportojë urgjent për...

Zëvendëkryeministrja teknike Ledina Mandija i kërkon informacion urgjent Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako për procedurën e ndjekur dhe veprimet e...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...