E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Largimi

Etiketim: Largimi

Canës i thanë që nuk do luajë pas kualifikimit në Europian

Largimi i Lorik Canës nga pozicioni i kapitenit në kombëtaren shqiptare nuk u prit fort mirë nga fansat e futbollistit që prej vitesh e...

Flet Marina Vjollca: Ja pse u largova nga Top Channel

Vetëm një ditë pas dasmës madhështore, një ndër më të përfolurat e vitit, Marina Vjollca është kapur ‘mat’ nga emisioni “Jo Vetëm Modë”. Me...

Panucci e nis me “dorë të rëndë”, lë jashtë liste Xhakën...

Kombëtarja edhe pse me tranjer të ri, Christian Panucci, ka ende "hijen" e ish-tranjerit Ganni De Biasi. Kuqezinjtë duhet të mësohen se Taulant Xhaka,...

Hushi i turret kritikëve: Larg meje kurtizane, heroinë e vaginës profesionale...

Letra e lamtumirës të tenorit Agim Hushi, ende merr kritika dhe sulme të ashpëra. Letra për lamtumirën e tij të fortë që i dha...

Shtypi italian: Lamtumira e hidhur e De Biasit

Trajneri i përfaqësuese shqiptare, Gianni De Biasi thotë se largimin e ka pasur më shumë të imponuar nga mungesa e vullnetit të Federatës Shqiptare...

Largohet nga PD-ja? Bregu: Mesila më tha se është më e...

Sot në ditën e Europës, për ish-Ministren e Integrimit, Majlinda Bregu, vlen si një refleksion i një analize nëse vendi ka plotësuar kushtet për tu...

“Përçahet” Kombëtarja, Xhaka u largua nga pa pyetur

Prej kohësh Taulant Xhaka nuk është më një titullar fiks i Kombëtares. Shkëndija që dha në ndeshjen kundër Zvicrës në Europian, teksa flakte i...

Deklarata e Çanit se do largohet nga Shqipëria, ironizon zëdhënësja e...

Të shumta ishin reagimet pas deklaratës së bujshme që bëri në një emision televiziv gazetari Arian Çani, se do të largohet nga Shqipëria për...

Fatos Lubonja: Katër skenarët pas të cilëve fshihet largimi i Saimir...

Fatos Lubonja ka bërë sot një shkrim mbi largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai shkruan se ka katër faktorë për largimin e Tahirit...

Dorëheqja e Tahirit, vjen reagimi i parë i PD-së

Dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit pas një takimi me Kryeministrit Rama, ku thuhet se u kërkua dhe dorëheqja, për këtë vendim ka ardhur...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...