Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

Mitchell: Marrëveshja e Prespës ndikon në stabilitetin e rajonit

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë në largim, Wess Mitchell ka vlerësuar së Marrëveshja e Prespës dhe anëtarësimi i ardhshëm i Maqedonisë...

70% e rinisë kërkon largimin, Gjosha: Qeveria zero investim

Pas raportit se 70% e të rinjëve në Shqipëri kërkojnë të largohen nga vendi, reagon ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha. Në një status në...

Boshatiset Shqipëria? 43% e qytetarëve duan të largohen nga vendi

Gati gjysma e popullsisë shqiptare dëshiron që të largohet nga vendi, sipas një sondazhi që është kryer nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal në kuadër...

Malaj denoncon skandalin: Pa mbushur 1 javë në punë, Adi hiqet

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka denoncuar rastin e një qytetari nga Fushë-Kruja, i cili sipas saj është emëruar në administratë, por pa kaluar...

Shifra alarmante, 40 % e shqiptarëve kanë ikur nga Shqipëria

Në vitin 2017 ishin 1,150,000 njerëz të lindur në Shqipëri, që po jetonin në shtete të tjera. Të dhënat janë publikuar nga Pew Research...

Shifrat alarmante, ja sa shqiptarë duan të largohen nga vendi

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në...

A do të japë dorëheqjen nëse nuk fiton zgjedhjet? Ja si...

Kreu i PD Lulzim Basha nga studioja e emisionit ‘Top Story’, i ka dhënë përgjigje pyetjes, nëse do të japë dorëheqjen nëse nuk fiton...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com