E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Lady Diana

Etiketim: Lady Diana

Mbesa e Lady Diana-s tregon si i ndryshoi jeta pas dasmës...

Mbesa e Princeshës Diana, Lady Kitty Spencer, ishte e ftuar në dasmën mbretërore të kushëririt të saj princit Harry me Meghan Markle. Modelja, e cila...

Meghan Markle nuk lë rast pa “kopjuar” Lady Dianën

Është hera e parë që Meghan Markle shfaqet për vitin 2019. Ajo së bashku me princ Harry-n kanë takuar disa përfaqësues të organizatave lokale në...

Sot Lady Diana do të festonte 57 vjetorin, “fustani i hakmarrjes”...

Nëse ka një fustan ikonik në garderobën e Lady Diana është pikërisht mini-fustani i zi prej mëndafshi i veshur në qershor të 1994, pikërisht...

Kate nuk e harron kurrë vjehrrën (FOTO)

Kate Middleton dhe Princi William sollën këtë të hënë në jetë fëmijën e tyre të tretë. Pak orë pas lindjes, Dukesha e Cambridge u...

Nuk iu kujtohet emri i Lady Diana? Fajin e ka ana...

Studimi i një grupi anglez botuar në «Cerebral Cortex». Sfida e hartës së 256 llojeve të kujtesës Një herë një psikolog eksperimental u përpoq të...

Uilliam dhe Harry zgjedhin skulptorin e Dianës

Statuja, që do të bëhet 20 vjet pas vdekjes së Lady D, do të realizohet nga Ian Rank-Broadley, autori i portretit të mbretëreshës Elisabet...

Lady Diana nuk vishte kurrë dorashka, arsyeja do t’ju emocionojë

Kanë kaluar 20 vjet nga vdekja e Lady Dianës në aksidentin automobilistik në Paris, por mbretëresha nuk është harruar. Përkundrazi. Miti i saj duket...

Fotografia që po çmend rrjetin. Lady Diana dhe Kate Middleton, duke...

Një fotografi e Lady Dianës me Princeshën Kate Middleton, është duke çmendur fansat e të dy princeshave kudo në botë dhe jo vetëm. Fotografia e...

Arsyeja e vërtetë pse Princeshë Diana mbante dy ora në kyçin...

Jo rrallë herë Princeshë Diana është fotografuar me dy ora në kyçin e saj të majtë. Ndryshe nga se mund të mendohet, ajo do...

Lady Diana, ish-shefi i sigurisë: Edhe Kevin Costner mes të dashurve...

Në një rrëfim ekskluziv në revistën italiane “Chi”, flet për herë të parë dëshmitari i heshtur i aventurave sentimentale të princeshës Dai Davis, i cili...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...