E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet La Liga

Etiketim: La Liga

Shifrat e frikshme, La Liga ka shpenzuar mbi 1 miliard euro...

Merkato e transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La Ligas....

La Liga rekord në merkato, deri tani ka shpenzuar 808 mln...

Është vetëm muaji i parë, por shpenzimet në merkaton e verës shkojnë lumë. Rekordin mes ligave më të rëndësishme të Europës e mban ajo...

Reali për “faqe të zezë”, turpërohet edhe nga Betis (VIDEO)

Real Madrid mbyll sezonin në mënyrën më të keqe të mundshme. Skuadra e Zidane ka pësuar humbjen e tretë në katër ndeshjet e fundit,...

Morata dhe Courtois përballë së shkuarës

“Wanda Metropolitano” është arena ku do të luhet derbi i Madridit, mes Atleticos dhe Realit, dy skuadrat që mbajnë vendin e dytë dhe të...

Atleticos nuk i mjafton “perla” e Griezmann, ndalet ndaj Leganes (VIDEO)

Atletico Madrid nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj Leganes, duke humbur mundësinë për të marrë kreun. “Los Colchoneros” kanë shënuar në...

Zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në La Liga, ja...

Leo Messi është shpallur lojtari i muajit shtator nga La Liga, pasi ka shënuar gjashtë gola. Argjentinasi do ta marr çmimin para tifozëve të tyre...

Ishte fajtor në golin e Valencias, Pique befason me deklaratën e...

Barcelona ka plot 4 ndeshje që nuk fiton në  La Liga për këtë sezon. Barazimi 1-1 ndaj Valencias bëri që katalanasit të humbnin kreun e...

Presidenti i La Liga zbulon orarin e pazakontë të “El Clasicos”

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka zbuluar datën dhe orën për “El Clasicon” e parë të sezonit. Deri në ditët e sotme nuk...

Reali e bën traditë “pokerin” në La Liga, Leganes është viktima...

Reali i Madridit s’ka ndërmend të ndalet në La Liga, duke regjistruar suksesin e tretë në këtë sezon në po kaq ndeshje. Merengues fituan...

La Liga, Reali në krye pas “pokerit” ndaj Gironës

Java e dytë e La Ligës do të mbyllet këtë të hënë me dy takimet Levante-Celta Vigo dhe Bilbao-Huesca, por mbrëmja e vonë e...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com