Ballina Etiketimet Kyle Scott

Etiketim: Kyle Scott

Ambasadori i SHBA në Serbi: Kosova të pezullojë taksën që të...

“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga vendimet...

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar se ka ardhur koha që Kosova dhe Serbia t’i japin fund konfliktit të viteve ’90. Scott përmes...

Mesazhi i prerë i SHBA: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet...

Ambasadori i ShBA-ve në Beograd, Kyle Scott, në një intervistë për ‘Saton Television Panon’ u shpreh se pengesat në negociata mes Kosovës dhe Serbisë...

Ambasadori amerikan: Taksa duhet të hiqet që të vijojnë bisedimet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, tha se taksa që u ka vënë Kosova prodhimeve të importuara nga Serbia, është pengesë...

Ambasadori i SHBA në Serbi thirrje Kosovës: Të hiqet taksa

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, deklaroi se Prishtina zyrtare duhet të heqë taksat për mallrat nga Serbia, në mënyrë që të vazhdojë...

Scott: Serbia të zbardhë vrasjen e tre vëllezërve shqiptarë

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott ka përkujtuar gjetjen e 75 trupave të shqiptarëve në varrezën masive në Petrovo Selë. Scott shkruan në profilin...

Ambasadori i SHBA në Serbi: Zgjidhja përfshin njohjen reciproke

Ambasadori i SHBA në Serbi, Kyle Scott, ka deklaruar se zgjidhja Kosovë–Serbi është e përshkruar në letrën e presidentit amerikan, Donald Trump, që ua...

Kyle Scott: Serbia e Kosova të mos fajësojnë njëra-tjetrën për dialogun

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Serbi, Kyle Scott tha se situata në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është shumë komplekse dhe...

Ambasadori i SHBA: Kosova dhe Serbia të kthehen tek negociatat

Ambasadori Amerikan në Serbi, Kyle Scott ka thënë se Amerika nuk mendon ndonjë vijë të kuqe kur është fjala rreth arritjes së një marrëveshje...

Ambasadori i SHBA: Zgjidhja në duart e Prishtinës dhe Beogradit

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka vlerësuar se zgjidhja e çështjes së Kosovës duhet të arrihet me bisedime të drejtpërdrejta midis Beogradit dhe...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...