E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendit

Etiketim: Kuvendit

Opozita mblidhet në Elbasan, mazhoranca në Kuvend

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare. Në sallën e parlamentit do të jenë vetëm deputetët e mazhorancës pasi opozita...

Sesioni i kaluar parlamentar, Ruçi bën ‘bilancin’: Arritja më e madhe...

Një ditë pas nisjes së sesioni të ri parlamentar, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka bërë edhe ‘bilancet’ e institucionit që ai drejton. Në një...

FOTOLAJM/ Çfarë nuk u pa gjatë seancës së Kuvendit

Ka zgjatur vetëm pak orë seanca e sotme e Parlamentit, ndërsa mazhoranca e tejkaloi skenarin e opozitës, duke votuar ligjet në rendin e ditës,...

Opozita bllokon foltoren e Kuvendit, Balla: E turpshme!

Duke marrë shkas nga tensionet në Kuvend, ku opozita e ka bllokuar foltoren tre herë gjatë ditë së sotme, kreu i grupit parlamentar të...

LSI, kërkesë Ruçit: Hiq nga rendi i ditës ligjin për frekuencat...

Lëvizja Socialiste për Integrim kërkon nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi heqjen nga rendi i ditës së ligjit për “Lirimin e frekuencave të dixhital...

LSI nis aksionin, i kërkon Kuvendit përjashtimin e Edi Ramës: Fyeu...

Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon Kuvendit përjashtimin e kryeministrit Edi Rama, i cili sipas LSI-së ka përdorur gjuhë fyese dhe dhune në foltoren...

Manastirliu: Më shumë qytetarë po bëjnë kontrollin parandalues. Çfarë na thonë...

Nga foltorja e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur për ecurinë e deritanishme të Kontrollit Mjekësor Bazë si dhe ka hedhur poshtë...

Peshkopët thirrje Kuvendit: Mbani një qëndrim unik për çështjen e Kosovës

Gjashtë peshkopë të Kishës Ortodokse Serbe (SPC) kanë kërkuar nga Sinodi që të thërrasë Kuvendin, në mënyrë që Kisha të përcaktojë dhe të marrë...

EDITORIAL

Shkodra, si “Stalingradi”* për kryeministrin, por Rama jo në rolin e Stalinit!

-Mazhoranca po provokon me qëllim shkodranët, të cilët durojnë sa durojnë, porse kur vendosin për të dalë...

FORUM

Luan Rama: Një urim zemre, për Profesor Rexhep Meidanin

Nga Luan Rama* Sot Profesor Rexhep Meidani bën 75 vjet. Ditëlindja e këtij burri fisnik, më jep mundësinë ta...

Shkullaku: PS, një parti e madhe që është kthyer gati në kope

Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com