Ballina Etiketimet Kuvendit

Etiketim: Kuvendit

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni, firmos Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit ka firmosur Ligjin për gjuhët. Ligji me firmën e Xhaferit dërgohet në Gazetën Zyrtare dhe pas shpalljes në Gazetën Zyrtare menjëherë...

Krishtlindja, Ruçi: Lumturia e të gjithëve, e bën jetën më të...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Krishtlindjes. Në fjalët e tij, kryeparlamentari ka veçuar në këtë urim...

Veseli: BE-ja t’i trajtojë barabartë Kosovën dhe Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të trajtojë seriozisht çështjen e taksës që Kosova ka vendosur ndaj...

Studentët: Drejt Kryeministrisë derisa të firmosen 8 kërkesat tona

Pas protestës madhështore të zhvilluara para Kuvendit, studentët kanë vendosur që tubimin ta zhvillojnë pa ndalim para godinës së Kryeministrisë. Një lumë studentësh protestues po...

Takim me delegacion nga Malta, Ruçi: Bashkëpunimi do fuqizohet!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur sot në një takim një delegacion parlamentar dhe qeveritar të Maltës. Delegacioni kryesohej nga Deo Debattista, Sekretar Parlamentar...

Parlamenti ndërkombëtar për paqen, Ruçi: Kosova kërkon më shumë njohje ndërkombëtare

Në ditën e fundit të Sesionit të Dytë Plenar të Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen, i cili po zhvillohet në Tiranë, kreu i...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Presidenca sqaron takimin me kryeparlamentarin, Gramoz Ruçi

Presidenca ka dhënë detaje për takimin e zhvilluar sot mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. "Presidenti i Republikës Ilir...

Veseli kujton dëshmorët: Formimi i ushtrisë, çështje ditësh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u shpreh i emocionuar gjatë inaugurimit të Kompleksit Memorial në Marinë. Në fjalën e tij, kreu i Kuvendit...

Ruçi: Shqiptarët e Maqedonisë do votojnë pro referendumit

Kryetari i Kuvendit,  Gramoz Ruçi, priti sot në Kryesinë e Kuvendit Menduh Thaçi, Kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni. Gjatë takimit u diskutua...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com