E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendit

Etiketim: Kuvendit

Kuorumi/ “Përçahet” PS te Ligjet, rrëzohet propozimi i Finos për Rregulloren...

Me debate ndërmjet deputeteve u miratuan ndryshimi i nenit 55 të rregullores se Kuvendit. Ky nen flet për kuorumin e seancës plenare. Deputeti i PS,...

“Ta nxiu Braçe, mbylle gojën”, plas sherri mes Maliqit dhe Koçit

Deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zëvendësministrin e Mbrojtës, Petro Koçin në emisioni “Open”.  Teksa kanë biseduar për gjendjen në Policinë...

Të gjithë skenarët, për atë që pritet të ndodhë përpara parlamentit...

Ashtu siç edhe pritej, nëpërmjet një urdhri të firmosur mesditën e djeshme kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, e ka spostuar me një orë më...

Mesazhi i Ruçit për Pashkë: Pasuria e pakicës të mos varfërojë...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, uroi sot besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës. Ai përcolli mesazhe të rëndësishme, duke theksuar se në ditë të tilla,...

Shkëputet energjia pranë Kuvendit, OSHEE sqaron qytetarët

OSHEE ka një sqarim të rëndësishëm për të gjithë banorët e Tiranës, në zonën e ish-ATSH-së, pranë Kuvendit, 9-katëshëve, të cilat ndodhen momentalisht pa...

Deputetët e PS nuk dinë si do dalin nga Kuvendi

Deputetët socialistë dhe kryetari i Kuvendit, Gramos Ruçi, thuajse e kanë kaluar në ilegalitet Kuvendin e Shqipërisë duke organizuar seanca të fshehta dhe të...

Protesta e opozitës, tel me gjemba pranë Kuvendit

Policia dhe Garda kanë marrë masa për mbarëvajtjen e protestës. Por pranë ambienteve të Kuvendit është vënë re një del me gjemba. Ora News...

Salianji në Kuvend: Të marrim në dorë sovranitetin

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti i PD-së Ervin Salianji ftoi qytetarët t’i bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së...

Kadri Veseli: Nuk do të ketë më ulje pagash, por vetëm...

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se me “Ligjin për Pagat” do t’i jepet fund anarkisë që ka mbizotëruar mbi 20...

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni, firmos Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit ka firmosur Ligjin për gjuhët. Ligji me firmën e Xhaferit dërgohet në Gazetën Zyrtare dhe pas shpalljes në Gazetën Zyrtare menjëherë...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...