Ballina Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

“Milot-Balldren”, Meta: Kuvendi s’mund të mbulojë paligjshmërinë e qeverisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi sot kthimin për rishqyrtim në Kuvend të koncensionit me hije të forta korrupsioni "Milot-Balldren". Ndër argumentat ligjorë që Kreu...

Mblidhet kryesia, sot vendoset për seancën e shpërndarjes së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhet për të nisur përgatitjet për të mbajtur seancën për shpërndarjen e Kuvendit. Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka...

Bordi i AMF-së: Kuvendi e ka “harruar” me tre anëtarë

Pasi vitin e kaluar neglizhoi afatet e zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Kuvendi po e përsërit veten këtë vit...

Rama mbledh sot parlamentin, vijon procedurat për shkarkimin e Presidentit Meta

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 17:00 në seancë të posaçme për të vazhduar procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës,...

PS-ja 120 minuta debat në Kuvend, ç’pritet të ndodhë sot në...

Protesta e opozitës eshte thirrur sot në një kohë që Parlamenti do të zhvillojë një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me ngritjen e një...

Rama mbledh Kuvendin e PS në seancë të posaçme

Kuvendi thërret seancë të posaçme ditën e hënë në datën 8 korrik. Seanca e posaçme do të zhvillohet të hënën në orën 18:00.

Kosovë, Kuvendi miraton raportin mbi dëbimin e 6 turqve

Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e Komisionit Parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë...

Kuvendi kërkon shkarkimin, Meta njofton konferencë për shtyp

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit,...

Nis marshimi protestë drejt Kuvendit, Basha: Largimi i Ramës, i panegociueshëm

Në përfundim të fjalës së tij në sheshin para Kryeministrisë, kryedemokrati Lulzim Basha i ftoi pjesëmarrësit në marshimin protestë drejt sheshit para Parlamentit. Basha tha...

FOTO/ Protesta te Kryeministria, por policia blindon Kuvendin

Opozita e bashkuar pritet të zhvillojë sot protestën e 8-të kombëtare në Bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’, me të njëjtën kërkesë, largimin e kryeministrit Edi...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com