E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendi i Shqipërisë

Etiketim: Kuvendi i Shqipërisë

Kuvendi shpall vakancën për komisioner për Mbikqyrjen e Shërbimit Civil

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur një vend vakant për komisioner për Mbikqyrjen e Shërbimit Civil. Kandidatët e interesuar duhet të aplikojnë brenda datës 21 tetor...

Kuvendi sot flet për hallet e popullit! Xhaçka: Tërmeti tronditi vendin,...

Me ndryshimet e reja në rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë është përcaktuar të mbahet një seancë plenare një herë në muaj për të diskutuar...

Pushimet mbaruan, më 2 shtator Kuvendi nis punimet

Kuvendi i Shqipërisë, pritet që të rinisë punimet më 2 shtator 2019. Urdhri është dhënë nga Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili ka...

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon nesër seancën e fundit parlamentare

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e nesërme seancën e fundit parlamentar për këtë sezon. Në seancën e ditës së nesërme pritet të mbahet një interpelancë...

Opozita rikthehet në shesh, Kuvendi hap tenderin për “siguri maksimale”

Kuvendi i Shqipërisë ka hapur tenderin për platformën E – Parlament. Në sistemi e mirëmbajtjes së aktivitetit legjislativ do të investohen deri në 45.534.003...

Kuvend hap aplikimet për t’u bërë pjesë e Këshillit Kombëtar të...

Kuvendi i Shqipërisë ka hapur thirrjen për aplikim për t’u bërë pjesë e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, si struktura më e lartë këshillimore...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja 8 kandidatët në garë (Emrat)

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e internetit të Kuvendit...

Të fortët në burgje do të izolohen, propozimi i EURALIUS

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në parim ligjin që kufizon deri në limit të drejtat e të dënuarve dhe të paraburgosurve që akuzohen për...

Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit për lojërat e fatit, miratohet edhe...

Kuvendi i Shqipërisë ashtu sikur kishte paralajmëruar ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për ligjin për tatimin mbi të ardhurat për Lojërat e Fatit. Dekreti...

Publikohet lista/ Këta janë 7 kandidatët për vendin e Fatos Lulos...

Pas shpalljes nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 25.7.2018, të hapjes së procedurave të aplikimit për vendin vakant për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, që...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...