E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kuvendi i Kosovës

Etiketim: kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës, ja këngëtarët e aktorët që do të bëhen...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të mërkurën shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka...

Nga presidenti, kryetari i Kuvendit tek ministrat, sa do të jenë...

Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ky Ligj ishte temë...

Shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë seancen plenare, në të cilën do të shqyrtohet propozimi i grupit të deputetëve për shpërndarjen...

Kuvendi i Kosovës para shpërndarjes, ja çfarë po ndodh

Para shpërndarjes, Kuvendi i Kosovës pritet të votojë një marrëveshje për fondet e Bashkimit Evropian, (IPA) vlera e të cilave është rreth 100 milionë...

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutë, fajësohet Serbia për gjenocid

Me 79 vota për dhe asnjë kundër, parlamenti i Kosovës miratoi rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror...

Kuvendi i Kosovës miraton platformën për dialog me Serbinë

Partitë në pushtet, me kundërshtimin e opozitës, megjithatë ia arritën ta miratojnë platformën e dialogut me Serbinë. Kryeministri Ramush Haradinaj, kërkoi seancë të jashtëzakonshme...

Kuvendi shqyrton sot Projektligjin dhe Platformën për dialogun

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet sot në një seancë të jashtëzakonshme ku në rend dite ka shqyrtimin e çështjeve që ndërlidhen me dialogun me...

Kuvendi i Kosovës sot seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar draft-marrëveshjen e përgatitur nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë. Seanca fillon në orën 10:00. Në...

Ditë historike, Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot në orën 10:00 seancë plenare ku do të votohen tri projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë...

Kuvendi i Kosovës diskuton për korrigjimin e kufijve

Kuvendi i Kosovës po debaton në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi, apo “korrigjimin e kufijve”. Për mbajtjen e seancës u...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...