Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: Kuvend

Ben Blushi: Reforma në drejtësi po bllokohet me konsensus

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi, ka mbajtur fjalën sot në Parlament, duke kritikuar dy palët politike në lidhje me reformën në drejtësi. Deputeti socialist...

Braçe, Berishës: Ik o qen i madh!

Fyerje, kërcënime dhe sherr mes Erjon Braçes, Berishës dhe katër deputetëve opozitarë Seanca e djeshme në Kuvend ka degraduar në fyerje, sharje të ulëta, kërcënime...

Një vend për gishtin e gjejmë dot?

"Është bërë vulgu, katundi i mendimit parì, ndaj e enjtja përjetohet si një farë panairi, ku kotësia, fjalët e pakuptimta, bjerraditësit janë kthyer në...

Halimi: Të ikin nga Kuvendi Kokëdhima e Prenga, ndryshe bojkot total

Pas votimit të ligjit për Dekriminalizimin, deputeti demokrat, Eduard Halimi ka theksuar se opozita u rikthye në fundvitin e 2014-s në Kuvend në bazëp...

Braçe sulmon Bashën: Nuk e marrë seriozisht këtë tope

Nga Erjon Braçe* - Une as kam vjedhur, as kam grabitur,  as kam shitur e as kam vrare Lylzim!! Te qenit kryetar partie ne opozite...

Po vjen reforma, po ikën gjumi, po lëshojnë nervat…

"Një arsye kjo mëse e mjaftueshme për të luajtur taktikisht, me qëllim shtyrjen sa më shumë të momentit të aprovimit të saj. Mundësisht deri...

Kuvend, qëllohet me vezë Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja Ermonela Felaj

Gjatë seancës së sotme nuk kanë munguar incidentet. Deputetët e Partisë Demokratike kanë qëlluar me vezë drejt kreut të qeverisë, Edi Rama dhe anëtarëve...

Kreu Parlamentit izraelit:”Populli im gjithnjë mirënjohës Shqipërisë”

Fjala përshëndetëse e Kryetarit të Parlamentit të Izraelit, Yuli-Yoel Edelstein, sot në Seancën Plenare të Kuvendit të Shqipërisë Nga Yuli-Yoel Edelstein Përshëndetje miq të Izraelit! 25 vjet...

Strazimiri-Ahmetajt: Burri ose flet dhe e mban fjalën, ose e ha

Deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka akuzuar ministrin e ri të emëruar Financave, Arben Ahmetaj se a fshehur të vërtetën për udhëtimet me avionë...

Tahiri: As debati dhe as marrëveshja, nuk bëhen me gënjeshtarë

Ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri në seancën parlamentare, gjatë diskutimit për draftin që parashikon ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit u shpreh...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Edi Rama, mos e provoko Shkodrën

Nga: Bardh Spahia, ish-deputet i PD-së së Shkodrës Nuk priti as 24 orë, pa e nxjerrë në pah...

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com