E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: Kuvend

Kuvendi miraton ndryshimet që ashpërsojnë dënimet

Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim, janë miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duheshin 84 vota, të cilat shumica nuk...

PD: Rama po u grabit shqiptarëve 328 milionë euro me koncesione

Partia Demokratike përmes ish-deputetes së saj, Albana Vokshi denoncoi sot miratimin në Kuvend të dy koncesione me vlerë 328 milionë euro për dy rrugë...

Fjalimi në Kuvend, Vasili: Rama ngatërron spitalin me Qeverinë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave që kryeministri Edi Rama bëri nga foltorja e Kuvendit në drejtim...

Kuvendi në seancë plenare, mungon Rama

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare, e para pas votimeve njëpartiake të 30 qershorit, ku në rend dite mes...

U mbyll me 14.8 mld lekë minus – Buxheti faktik në...

Arka e shtetit u mbyll me rreth 14.8 miliardë lekë më pak vitin që lam pas, nga plani vjetor fillestar, apo me një realizim...

Përgjimet, Maliqi – Ramës: Po sillesh si një vrasës e kriminel

Deputeti i opozitës në Kuvend, Lefter Maliqi, i ka cilësuar një turp dhe skandal përgjimet e reja të “Bild”, duke u shprehur se maja...

Rama: Kjo është luftë, shtetin nuk e gjunjëzojnë dot

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me sulme ndaj kundërshtarëve të tij politikë, opozitarëve, referuar përplasjeve të fundit në...

Pasuritë e nëpunësve të lartë – Raporti në Kuvend: 53 kallëzime...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave Shkëlqim Ganaj, ka raportuar të hënën në Kuvend për aktivitetin e...

Mocion debati në Kuvend, lista e diskutimeve të deputetëve të PS

Ka nisur seanca parlamentare me mocion dhe debat pas çdekretimit nga Presidenti Ilir Meta për datën e zgjedhjeve lokale. Deri më tani janë regjistruar...

Sot Kuvend, pika në rendin e ditës: Mocioni i PS për...

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00, në seancë plenare vetëm për një pikë në rendin e ditës: Mocion me debat,...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...