Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: Kuvend

Bie optimizimi për të ardhurat – Ndryshimet në buxhet në Kuvend,...

Fushata anti-informalitet mesa duket nuk ka dhënë efektet e pritura në të ardhurat buxhetore, duke e detyruar qeverinë që përmes një akti normativ të...

PS: Brenda dhjetorit në Parlament, ndryshimet ligjore për arrestimet e gjyqtarëve...

Brenda muajit dhjetor mazhoranca socialiste do të paraqesë në Parlament, ndryshimet për gjyqtarët dhe prokurorët, pjesë e të ashtuquajturës "KÇK". Burime nga mbledhja e Kryesisë...

Pajisjet mjekësore, “shpërthejnë” importuesit – Vargu: Projektligji s’ka asnjë pikë të...

Importuesit e materialeve dhe pajisjeve mjekësore  kanë kritikuar ashpër ligjin e ri që po diskutohet në Kuvend, teksa shtuan se ndryshimet nuk sjellin asnjë...

Kuvendi i kërkon BE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë

Me 104 vota edhe me ato të ''opozitës së re'', në Kuvend u votua Projektrezoluta “Për mbështetjen e fillimit të bisedimeve për anëtarësimin e...

Deputetet me veshje të errëta, Rudina bën ndryshimin (FOTO)

Deputetja Rudina Hajdari është ndër të vetmet kolege që këtë të enjtë ishte veshur me ngjyra të hapura. Po ashtu edhe Elisa Spiropali, e...

Dokumenti sekret i SHISH: “Paramilitarët” nga Kosova do të digjnin Kuvendin

Në Komisionin Hetimor për Presidentin e Republikës ka mbërritur sot dokumenti zyrtar i Shërbimit Informativ Kombëtar, që tregon se para 30 qershorit kishte informacione...

Buxheti faktik në Kuvend/ Borxhi publik, 9 miliardë euro. Mungojnë të...

Vitit që lamë pas u mbyll me një borxh publik prej 1.1 trilionë lekësh apo rreth 9 miliardë euro,  duke u regjistruar në 67.2...

Socialistët të veshur class por të heshtur, Rama me duart në...

Pas pushimeve verore, Kuvendi i Shqipërisë nisi punimet e sesionit të ri me një seancë të qetë. Përvec gafës së radhës të deputetes Rudina...

Kuvendi nis punën me ligje të vjetra, opozita në protesta të...

Të hënën e 2 shtatorit, qeveria rikthehet në Kuvend bashkë më deputetët e maxhorancës, pas pushimeve verore. Sipas kalendarit, ligjëvënësit rinisin punën me ligjet...

Parlamenti i kllounave, teatër me shqiptarët

Parlamenti i Shqipërisë është i cunguar, pasi aty mungon opozita politike e cila para disa muajsh dogji mandatet dhe vijon qëndresën protestuese. Partia Socialliste...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...

Gjekmarkaj: Tri lajme të këqija pas tërmetit

Nga Agron Gjekmarkaj Para se të ndodhte kjo fatkeqësi natyrore, që mori shumë jetë njerëzish, duke lënë pas...