E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: Kuvend

Socialistët të veshur class por të heshtur, Rama me duart në...

Pas pushimeve verore, Kuvendi i Shqipërisë nisi punimet e sesionit të ri me një seancë të qetë. Përvec gafës së radhës të deputetes Rudina...

Kuvendi nis punën me ligje të vjetra, opozita në protesta të...

Të hënën e 2 shtatorit, qeveria rikthehet në Kuvend bashkë më deputetët e maxhorancës, pas pushimeve verore. Sipas kalendarit, ligjëvënësit rinisin punën me ligjet...

Parlamenti i kllounave, teatër me shqiptarët

Parlamenti i Shqipërisë është i cunguar, pasi aty mungon opozita politike e cila para disa muajsh dogji mandatet dhe vijon qëndresën protestuese. Partia Socialliste...

Kuvendi miraton ndryshimet që ashpërsojnë dënimet

Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim, janë miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duheshin 84 vota, të cilat shumica nuk...

PD: Rama po u grabit shqiptarëve 328 milionë euro me koncesione

Partia Demokratike përmes ish-deputetes së saj, Albana Vokshi denoncoi sot miratimin në Kuvend të dy koncesione me vlerë 328 milionë euro për dy rrugë...

Fjalimi në Kuvend, Vasili: Rama ngatërron spitalin me Qeverinë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave që kryeministri Edi Rama bëri nga foltorja e Kuvendit në drejtim...

Kuvendi në seancë plenare, mungon Rama

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare, e para pas votimeve njëpartiake të 30 qershorit, ku në rend dite mes...

U mbyll me 14.8 mld lekë minus – Buxheti faktik në...

Arka e shtetit u mbyll me rreth 14.8 miliardë lekë më pak vitin që lam pas, nga plani vjetor fillestar, apo me një realizim...

Përgjimet, Maliqi – Ramës: Po sillesh si një vrasës e kriminel

Deputeti i opozitës në Kuvend, Lefter Maliqi, i ka cilësuar një turp dhe skandal përgjimet e reja të “Bild”, duke u shprehur se maja...

Rama: Kjo është luftë, shtetin nuk e gjunjëzojnë dot

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me sulme ndaj kundërshtarëve të tij politikë, opozitarëve, referuar përplasjeve të fundit në...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com