E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Kushte cnjerezore

Etiketim: kushte cnjerezore

Evropianët tmerrohen nga burgjet shqiptare, kushte çnjerëzore

Komiteti i Këshillit të Evropës për Parandalimin e Torturës ka publikuar raportin për gjendjen e burgjeve shqiptare. Në shumicën e objekteve të paraburgimit në Drejtorinë...

Kyçet materniteti në Mat, kushtet çnjerrëzore

Lajmi i nënës 35 vjeçare Aida Çajka që humbi jetën në maternitetin "Koço Klozheni", bashkë me foshnjen e saj, ka hedhur dritë mbi gjendjen...

Këshilli i Europës do të inspektojnë burgjet në Turqi, vendi në...

Këshilli i Europës pritet të dërgojë një delegacion në Turqi për të kontrolluar kushtet e burgjeve brenda vendit, pas akuzave të trajtimit brutal kundër...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...