E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Kurban Bajrami

Etiketim: Kurban Bajrami

Në Libi bëhet armëpushim, shkak Kurban Bajrami

Në Libi, për shkak të festës së Kurban Bajramit, është vendosur që të bëhet armëpushim për tri ditë. Armëpushimi përfshin Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare dhe...

Fëmijë e të rritur, fierakët mbushin xhaminë, si u fal Kurban...

Që në orët e para të mëngjesit, e përkatësisht në orën 07:00, besimtarët fierakë kanë falur Namazin në xhaminë e qytetit, ndërsa krerët myslimanë...

Ish-kryeministri uron Kurban Bajramin: Krijuesi të na pranojë sakrificat tona

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe zonja e tij, Liri Berisha kanë uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin. Në mesazhin e publikuar në faqen e...

Kurban Bajrami, Ruçi thirrje politikës:Të kapërcejmë konfliktet

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, iu drejtua me një mesazh urimi e reflektimi besimtarëve myslimanë shqiptarë, brenda...

Kryemadhi uron besimtarët për Kurban Bajramin: Të fitojmë kohën e humbur!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi u uron besimtarëve muslimanë shqiptarë festën e Kurban Bajramit. Urimi i plotë i Kryemadhit Gëzuar Kurban Bajramin! Nga zemra...

Falet Kurban Bajrami dhe në Kosovë, mesazhe për respektimin e gruas

Në të gjitha xhamitë e Kosovës, si në tërë botën ku jetojnë myslimanët, po kremtohet Kurban Bajrami, që ka nisur me faljen e mëngjesit....

Rama uron Kurban Bajramin, nxjerr fotot e xhamisë në Gjirokastër

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, të cilët festojnë sot Kurban Bajramin, që është një ndër festat më të rëndësishme të...

Kurban Bajrami, Basha: Zoti e bekoftë Shqipërinë e shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uron të gjithë besimtarët myslimanë për Festën e Sakrificës, Kurban-Bajramin. "Të dashur vëllezër dhe motra besimtarë myslimanë, ju uroj...

FOTO-Albumi spektakolar nga sheshi “Skënderbej” – Bujar Spahiu: Mos e humbni...

Mijëra besimtarë myslimanë janë mbledhur në sheshin Skënderbej nga ku falën mëngjesin e sotëm Kurban Bajramin nga ku iu drejtuan Zotit me lutje për...

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë falin festën e Kurban Bajramit. Me mesazhe paqeje e harmonie për njëri-tjetrin si dhe lutje për më shumë begati, besimtarët myslimanë po...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com