E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Kupa e shqiperise

Etiketim: Kupa e shqiperise

Kupa e Shqipërisë/ Zbulohen çiftet e 1/8-ve, projektohet derbi në çerekfinale

Pas përfundimit të raundit të 1/16 të Kupës së Shqipërisë ku të gjitha skuadrat e Kategorisë Superiore kanë arritur të avancojnë më tej, janë...

Lumë golash në Kupë, kualifikohen me vuajtje Flamurtari dhe Skënderbeu

Nuk ka asnjë surprizë në ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë në duelet që janë zhvilluar sot. Në Grupin A kishte shumë interes...

Kukësi “luan tenis” me Shkumbinin, Partizani dhe Luftëtari bëjnë detyrën

Sot janë zhvilluar 3 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave në Kupën e Shqipërisë, teksa Kukësi, Partizani dhe Luftëtari kanë bërë detyrën në...

Tirana ndalet ndaj Shënkollit në Kupë, ekipet e tjera të mëdha...

Tirana ka shkaktuar surprizën më të madhe në Kupën e Shqipërisë. Kryesuesit e Kampionatit nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola...

Rikthehet sot Kupa e Shqipërisë, duele të thjeshta për të mëdhatë

Futbolli shqiptar do të rikthehet sot me ndeshjet e para të Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për fazën e 1/16-ave. Takimet do të zhvillohen...

Gola dhe spektakël në gjysmëfinalet e kthimit, zbulohet finalja e Kupës

Tirana dhe Kukësi janë dy finalistet e edicionit të këtij sezoni në Kupën e Shqipërisë. Bardheblutë fituan 5-3 ndaj Luftëtarit, në stadiumin “Selman Stërmasi”,...

Luftëtari sfumon “perlën” e Dajës, Kukësi po mund pastër Skënderbeun (VIDEO)

Tirana ka barazuar 1-1 ndaj Luftëtarit në pjesën e parë të gjysmëfinales së kthimit të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kaluan të parët në avantazh...

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë

Paraditen e sotme është hedhur në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Goglat kanë vënë përballë njëra-tjetrës Kukësin...

Luftëtari fiton me “përmbysje” ndaj Partizanit në çerekfinalen e parë të...

Partizani bën një surprizë të madhe në Kupën e Shqipërisë, pasi është mundur 2-1 nga Luftëtari në duelin e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Të...

Tirana dhe Partizani fitojnë me “poker” në Kupë para derbit të...

3 ditë para derbit të kryeqytetit, Tirana dhe Partizani kanë zhvilluar provat gjenerale në ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, duke regjistruar që...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...