E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Kundër

Etiketim: kundër

Bushati kundër Braçes për administratën: Në Shkodër nuk do të ketë...

Në një mbledhje me dyer të mbyllura socialistët shkodranë analizuan 30 qershorin, edhe pse ishte një proçes pa rivalë. Diskutimet zgjaten pak dhe si...

Si ta luftojmë fashizmin e ri

Nga Andrew Doyle Rritja e së djathtës ekstreme, është diçka që duhet të shqetësojë çdo shoqëri të civilizuar. Edhe përpara aktit të tmerrshëm terroriste në...

Irlandezët kundër Çarls Bojkotit: Kush ishte shkaktari i “bojkotit” të parë...

Nga Giorgia Maria Pagliaro Etimologjia e foljes “bojkotoj”, dhe i fjalës që rrjedh prej saj “bojkoti”, ka një origjinë jo të shumë të vjetër. Ajo...

FMN, kundër lehtësive fiskale – Raporti: Krijojnë mundësi për shmangie taksash

Ndërsa qeveria vijon të promovojë  si mjaft pozitive ndryshimet fiskale të vitit 2018,  ku reduktoi një sërë taksash për bizneset, kryesisht ato të mëdha, ...

Ndeshja e pazakontë, 8 futbollistë profesionistë kundër 380 fëmijëve

Kjo është një skenë e pazakontë e filmuar në Indonezi. Në një fushë futbolli shihen 8 futbollistë profesionistë që luajnë kundër 380 fëmijëve. Ndeshja e...

Makineria vdekjeprurëse e Putinit kundër NATO-s

Disa prej modeleve të tankeve të ndërtuara gjatë epokës sovjetike, në vitet 1950 dhe '60 janë akoma vdekjeprurëse dhe përbëjnë kërcënim të madh, thotë...

Albin Kurti kundër Thaçit, paralajmëron protesta

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur “pazar” dialogun me Serbinë. Ai ka paralajmëruar se nëse nuk ndalen idetë e presidentit që në...

Katër të vrarë nga protestat në Venezuelë

Katër persona raportohet se kanë humbur jetën nga protestat në Venezuelë kundër Presidentit Maduro. Presidenti i Asamblesë Kombëtare, Juan Guaidó, i cili ka organizuar marshin...

Botuesit kundër taksave për librin: Nuk është mall dosido

Duke nisur nga janari i këtij vitit ka nisur të zbatohet taksa prej 6% për librin dhe 20% për shtëpitë botuese sipas skemës së...

Mustafaj: Protestat, rruga e vetme kundër qeverisë shurdhe

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për protestat e opozitës të paralajmëruara nga kreu i PD, Lulzim Basha kundër qeverisë.  I ftuar në...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...