E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Kukësi

Etiketim: kukësi

Kukësi rigjen fitoren në Superligë, mund Flamurtarin falë Daku-t (VIDEO)

Kukësi është rikthyer në rrugën e fitoreve në Kategorinë Superiore pas 3 javësh. Skuadra verilindore ka triumfuar minimalisht 1-0 ndaj Flamurtarit në duelin e...

Supersfida pa shkëlqim, Partizani mbetet i pari. Kukësi merr pikën (FOTO)

Me rezultatin 0-0 u mbyll supersfida e së hënës mes Partizanit dhe Kukësit, e vlefshme për javën e 10-të të Kategorisë Superiore. Të dyja...

Bylis shokon Tiranën, Laçi dhe Kukësi fitojnë me goleada

Bylis nuk di të ndalet në Kategorinë Superiore, teksa ka arritur një fitore të madhe 3-1 ndaj Tiranës. Ballshiotët gjetën golin e avantazhit që...

Kukësi surpriza e hidhur e Superligës, befason Safet Gjici

Nuk kishte ndodh kurrë në vitet e fundit që Kukësi të ishte në vendin e 7-të në kuotën e 11 pikëve. Verilindorët vijojnë sezonin...

Tirana rikthehet te fitorja pas një muaji, Kukësi ndalet ndaj Skënderbeut

Tirana u rikthye te fitorja që mungonte prej më shumë se një muaji  teksa mposhti me rezultatin 2-1 Laçin, duke prishur edhe debutimin e...

Vllaznia befason Kukësin në “Elbasan Arena” dhe ngjitet në vendin e...

Vllaznia arrin që të rikthehet në rrugën e fitoreve në Kategorinë Superiore, duke marrë një fitore të madhe 2-1 ndaj Kukësit. Në “Elbasan Arena”...

Kukësi “luan tenis” me Shkumbinin, Partizani dhe Luftëtari bëjnë detyrën

Sot janë zhvilluar 3 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave në Kupën e Shqipërisë, teksa Kukësi, Partizani dhe Luftëtari kanë bërë detyrën në...

Banka Botërore merr përsipër ta kthejë Kukësin në atraksion për turistët

Qyteti i nëndheshëm i Kukësit mund të kthehet në një atraksion për turistët e vendas dhe të huaj. Banka Botërore ka shprehur gatishmërinë përmes...

Kukësi thyen Tiranën kryesuese, vendosin Abazaj dhe Shkurtaj

Kukësi ka arritur që të fitojë 2-1 kryendeshjen e kësaj jave në Superiore duke mundur Tiranën. Sfida u zhbllokua në minutën e 17-të, kur...

Superiorja, 1 pikë në 2 javë për Kukësin

Shpëtim Duro kishte kohën e mjaftueshme për të punuar me grupin e plotë por pikërisht në këtë periudhë humbi dy nga elementet më në...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...