E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Kujtimet

Etiketim: kujtimet

Shkencëtarët: Ja si të fshini nga mendja kujtimet e këqija

Nga Peter Dockrill Kur na ndodhin gjëra të këqija, ne nuk duam t’i kujtojmë ato. Përpiqemi të mos i lëmë të na përndjekin, t’i injorojmë....

Dalin kujtimet e besnikut të Enverit: Kur armiku është duke dhënë...

“Albanian Free Press” ka botuar dorëshkrimet personale, të cilat përmbajnë kujtime të rralla të ish-anëtarit të Byrosë Politike, Rita Marko.  “Gjendja po shtrëngohej akoma më...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...