E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kufinjte

Etiketim: kufinjte

Arjan Çani: Po përgatitemi për luftë? Një trazirë në…

Moderatori Arjan Çani nga studio e emisionit ''Studio e Hapur'', ka lëshuar një deklaratë të fortë, ku thotë se ka dyshimet për atë që...

Tjetër shetet shton kontrollet në kufi, goditje e lëvizjes së lirë

Blloku është i rrethuar me skepticizëm dhe me goditje të njëpasnjëshme që vijnë nga vende që nuk i binden rregullave të BE-së. Këtë e...

Kërkesë qytetarëve dhe lutje vendimmarrësve të Qeverisë së ardhshme të Republikës...

Po lexoj statuse në facebook se, tani pasi që është pranuar Mali i Zi në NATO, duhet ratifikuar demarkimi me Malin e Zi, për...

“Shengen “vdes”, ekonomia e hapur shkatërrohet. Merkel të mbrojë kufijtë e...

Hungaria i ka thënë Gjermanisë të mos shtrijë kontrolle kufitare në zonën e Shengenit dhe në Bashkimin Europian, një kërkesë e ardhur nga frika...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...