E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kufinjte

Etiketim: kufinjte

Protestë kundër “kufijëve” në Prishtinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në veri të Mitrovicës. Kosovapress thotë se Kreu i Shtetit është atje prej disa orësh e pritet të...

Kufijtë Serbi-Kosovë? Bujar Nishani: Një projekt për rikthimin e Jugosllavisë

Në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në ''CHannel One'', ish-Presidenti Bujar Nishani, flet për situatën aktuale të politikës, ku thotë se vendi po...

Kufiri Kosovë-Serbi, Mass: Frikë për efekt domino

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass në një deklaratë të përbashkët me ministrin Bushati, përveç çështjes së Integrimit, u pyet edhe në lidhje me...

“The Economist”‘: Gjakderdhje në Ballkan nëse korrigjohen kufijtë Kosovë-Serbi

Idenë për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi, prestigjozja ''The Economist'' e sheh si nxitës të konflikteve politike në Rajon. Në një artikull mbi këtë çështje që...

Refugjatët në BE, ja shtetet që zotohen për forcimin e kufijve

Angela Merkel i ka dalë në krah Austrisë në lidhje me kërkesat e saj për kufij më të fortë të bllokut evropian. Bashkë me...

Haradinaj: Rishikimi i kufijve me Serbinë, sjell tragjedi të reja

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi mbrëmjen e djeshme, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook shprehet...

Vuçiç: Kufijtë na i kanë përcaktuar fuqitë perëndimore

Edhe pse ka mesazhe si nga Uashingtoni dhe BE-ja kundër projektit të vjetër serb dhe kërkesës së Hashim Thaçit për “korrigjim të kufijve” mes...

E dashur Prishtinë, harrimi i prioriteteve çon në humbje. Serbia të...

Shaban Murati Një moment piku po nxitet artificialisht në marrëdhëniet midis Kosovës dhe Serbisë lidhur me arritjen e një marrëveshje përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve....

Surroi: Korigjimi i kufijve i rrezikshëm për shqiptarët

Publicisti Veton Surroi, tha për ''Zërin e Amerikës'' se hapja e konceptit për korigjim të kufijve ose të korrigjimeve mbi baza etnike është parim...

SHBA merr nën kontroll pikat kufitare në Shqipëri, ja skenari

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të asistojnë autoritetet shqiptare për blindimin e kufijve, duke rritur maksimalisht kontrollin dhe sigurinë, për identifikimin dhe kapjen...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...