Ballina Etiketimet Kufinjte

Etiketim: kufinjte

Drejtori ekzekutiv i FRONTEX: Ja përse vendosëm të vijmë në Shqipëri

Fabrice Leggeri, drejtor ekzekutiv i FRONTEX në një intervistë për Top Channel, shpjegon se përse FRONTEX vendosi të sjellë oficerë ruajtje kufiri në Shqipëri....

Bisedimet për rivendosjen e kufijve të Ballkanit rrezikojnë përplasje

Zyrtarët shqiptarë nuk janë shumë bindës kur flasin për një Shqipëri të Madhe si propagandë serbe dhe ruse të dizajnuara për të kultivuar frikën...

Refugjatët, sot në fuqi marrëveshja me FRONTEX

Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn sot në fuqi. Këshilli i Bashkimit Europian njoftoi hyrjen në fuqi...

Akademikët kundër idesë së Thaçit: Ndryshimi i kufijve rrezikon Kosovën

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës, në prag të shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, shpreh shqetësime serioz lidhur me diskursin...

Ndryshimi i kufijve, Thaçi zbut tonet: Kosova nuk ndahet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi insiston se marrëveshja Kosovë-Serbi, nënkupton korigjim të kufijve dhe jo ndarje të Kosovës. “Nuk mund të ndodhë një marrëveshje përfundimtare,...

Ministri i Ramës në sinkron me Beogradin (VIDEO)

Edi Rama, i ftuar në ''Xing me Ermalin'', deklaroi se “Shqipëria e Madhe” është një term dhe koncept i shpikur nga armiqtë e Shqipërisë....

”Kufijtë”, Rama: Kush e quan Thaçin tradhtar është gomar

Kryeministri Edi Rama është përgjigjur me tone të ashpra kur është pyetur nga mediat në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun Ramush Haradinaj....

Eurodeputetja Tanja Fajon: Jam kundër ndryshimit të kufijve

Në një intervistë për ''Danas'', eurodeputetja Tanja Fatjon, është shprehur kundër ndryshimeve të kufijve Kosovë-Serbi. ''Çdo ndryshim kufiri është çështje shumë sensitive. Nuk e...

Kufijtë, Merkel i shkruan Mustafës: Brengosje e madhe

Edhe nga këndvështrimi im është shumë me rëndësi që Kosova të vazhdojë dialogun me Serbinë me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian dhe të shtyjë përpara...

Eksperti amerikan: SHBA nuk e ka aprovuar korrigjimin e kufijve

Eksperti amerikan i politikës së jashtme, David L. Phillips, në një intervistë për “kallxo” thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë pajtuar...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com