Ballina Etiketimet Kufijte

Etiketim: kufijte

Haradinaj: Kufijtë e rishkruar mundësojnë ndarjen etnike dhe fillimin e dhunës

"Kufijtë e rishikuar do të mundësonin fillimin e një valë të re të ndarjes etnike dhe ndoshta edhe fillimin e dhunës". Me këto fjalë...

Publikohen për herë të parë/ 1913-1998- Kufijtë ekstremë historikë të “menaxhimit”...

Nga Armand Plaka Nisur me dhunë e debime e përfunduar po me dhunë e debime. Më kujton shprehjen: Serbia nuk e meritoi asnjëherë Kosovën, edhe...

Trafiku i armëve, kufijtë nga hyjnë dhe dalin në Shqipëri

Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5-vjeçare që synon kontrollin mbi armët i është kushtuar një...

Kufijtë, Marin Mema: Arnim që hap precedent të rrezikshëm

Mundësia e ekzistencës së një marrëveshje të fshehtë të nënshkruar mes Prishtinës e Beogradit për shkëmbimin e territoreve, ishte një ndër temat për të...

LIVE/ Kufijtë në Ballkan, Berisha: Të mblidhet një konferencë ndërkombëtare

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë’ në RTSH se për Ballkanin duhet të mblidhet një konferencë ndërkombëtare. I pyetur nga...

Nuk votohet rezoluta e LDK-së për kufijtë e Kosovës

Kuvendi i Kosovës nuk ka votuar rezolutën kundër idesë së hedhur nga Presidenti Thaçi për korrigjimin e kufijve. Rezoluta e propozuar nga LDK kishte vetëm...

Kufijtë, Thaçi për skeptikët e paqes Kosovë – Serbi: Nuk do...

Presidenti Thaçi ka vijuar komunikimin e tij të përditshëm në FB, me statuse të rregullta, duke promovuar politikën e tij për të ardhmen e...

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

Le Figaro: Franca mbështet korrigjimin e kufijve, Macron shpreson ta bindë...

E përditshmja prestigjioze franceze “Le Figaro” ia ka kushtuar një tekst të veçantë dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ajo ka...

Opozita kosovare: Ideja e presidentit Thaçi për kufijtë rrezikon shtetësinë e...

Partitë opozitare në Kosovë vlerësojnë se ideja e Presidentit, Hashim Thaçi, për korrigjim të kufijve me Serbinë është veprim kundër-kushtetues si dhe paraqet sulm...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com