E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

Mediat greke: 30 çamë s’lejohen të kalojnë kufirin

Pas protestës të ditës së shtunë të Shoqatës Çamëria, përballë Ambasadës Greke në Tiranë, ka ndodhur diçka e pazakontë. 30 shtetas shqiptare me origjinë...

29 nëntori “tinëzar” i Pandeli Majkos: Në të dyja krahët e...

Pandeli Majko duket se nuk i ka pritur mirë kritikat e opinionit publik këto ditë, lidhur me nismën e fundit për të hequr barrierat...

Urdhri i Çakos, 14 rregullat e reja për të udhëtuarit drejt...

Përgjatë vitit 2016, shqiptarët shënuan rekord me kërkesat për azil në vendet e Bashkimit Europian. Mbi frikën e një fluksi të dytë, duke vlerësuar...

Masat antikanabis, shtohen qentë antidrogë, ja çfarë ndodh në kufi

Policia e Shtetit, ka ndërmarrë masa të reja në luftën antikanabis. Masat antikanabis blindojnë pikat kufitare në vend, ndërsa nga java e ardhshme do të...

Sekuestrohen 37 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, një person në kërkim

Policia greke ka sekuestruar 37 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ndërsa mësohet se vijon punën për kapjen e drejtuesit të mjetit. Policia e Igumenicës e...

Dibër, tentuan të kalojnë mallra kontrabandë në kufi; 1 në pranga,...

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas,  si dhe shpallet në kërkim 1 tjetër shtetas, për veprat penale” , “Kontrabanda me mallra të tjera, kryer në...

PO NDODH/ Forca të shumta të policisë greke grupohen pranë kufirit...

Ditën e sotme ka patur një shkëmbim zjarri mes policisë së kufirit grek dhe trafikantëve të drogës. Forca të shumta të policisë greke, Departamentit...

Lehtësitë në kufi, kalimi me parimin “një ndalesë një verifikim”

Në mbledhjen e fundit, qeveria miratoi lehtësimin dhe formalizimin e procedurave për kalimin në pikat e kalimit kufitar, si për personat ashtu edhe mjetet,...

Shohet trafiku i narkotikëve në kufirin greko-shqiptar

Policia greke bllokoi sasi të reja të marijuanës nga Shqipëria. Sipas burimeve zyrtare rreth 175 kilogramë marijuanë u bllokuan në Igumenicë, ndërsa transportuesi i...

Kufiri, Mali i Zi po bëhet gati për luftë me Kosovën!?

Mali i Zi duket se nuk do të pranojë zgjidhje tjetër për kufirin me Kosovën, veç për këtë që është rënë dakord. Mediat e...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com