Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

Hiqen “piramidat” në kufi

Një ngjarje e çuditshme ka alarmuar dhe ka ngjallur shqetësim tek organet kufitare dhe ato policore greke në Follorinë, të cilat kanë hapur një...

Kujdes në kufi! BE do të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin....

Marrëveshja me FRONTEX, Voda: Siguri në kufi

Shqipëria firmosi disa ditë më parë, një marrëveshje me Agjencinë Europiane të Rojeve Bregdetare dhe Kufirit, FRONTEX për menaxhimin e kufijve në kuadër të...

“Kufiri”, Thaçi: Të mos humbasin mundësinë për marrëveshje me Serbinë

''Kosova nuk duhet të humbasë mundësinë për marrëveshje paqësore me Serbinë'', është shprehur Presidenti i Kosovës Hashshim Thaçi, në një opinion të publikuar sot...

Emigrantët/Mali i Zi vendos ushtrinë në kufi me Shqipërinë

E kishte paralajmëruar dhe Mali i Zi ka vendosur ushtrinë në kufi me Shqipërinë, për të ndaluar valën e refugjatëve që kërkojnë kalimin nga...

“Furtunë” edhe në kufi, largohen nga detyra disa drejtues policie (Emrat)

Pas ndryshimeve të Shefave të Komisariateve në të gjithë vendin një muaj më parë, kanë vijuar lëvizjet në radhët e policisë. Së fundmi janë...

Gjermani-Austri bashkë kundër emigrantëve

Policia federale austriake, ajo gjermane dhe policia e landit të Bavarisë, kanë nisur për herë të parë kontrollet me patrulla treshe në zonën kufitare...

Murriqan, qytetarët ikin në Mal të Zi. Kaos në kufi

Dita e 1 Majit për shkak se është pushim, ka shtuar vizitorët në vendin tonë. Të shumtë janë ata që i drejtohen bregdetit, por...

Ikin emigrantët, radhë të gjata në kufi

Kaq e pati edhe festa e Pashkëve në vend, emigrantët shqiptarë kanë marrë udhëtimin për t’u rikthyer në shtetin grek. Fluksi i menjëhershëm ka bërë...

Transportonin sirianë në kufi me Malin e Zi, policia arreston 2...

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy shqiptarë dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, pasi kanë tentuar që të kalojnë sirianë të paligjshëm në...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com