Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

Fluks për azil, Merkaj: Në 9 muaj mbi 10 mijë shqiptarë...

Drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit, Drejtues i Lartë Eduart Merkaj, në një deklaratë për mediat tha se forcimi...

Venezuela tregon forcën, 150 mijë trupa në kufi

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro shpalli nisjen e disa manovrave të mëdha ushtarake në kufirin me Kolumbinë, për të mbrojtur sipas tij, sovranitetin e...

Shqipëria ”rruga e artë”, Frontex: Në 7 muaj kaluan 5800 refugjatë

Jo vetëm shqiptarët e shohim Europën si vend për të jetuar por edhe refugjatët, e shohim Shqipërinë si rrugën e ''artë'' për kalimin drejt...

Të bllokuar mbi 4 orë në kufi, revoltohen shoferët në Qafë-Thanë

Dhjetëra kamionë të tonazhit të rëndë kanë mbetur me orë të tëra të bllokuar në pikën kufitare të Qafë Thanës, ndërsa drejtuesit e tyre...

Frontex në kufirin shqiptar, në 3 muaj janë kapur 1300 azilantë

Misioni ndërkombëtar i kontrollit të kufirit, Frontex bëri publike disa prej rezultateve të punës disa mujore të efektivëve nga disa vende përgjatë vijës së...

Kapen në Kapshticë 25 emigrantë nga Siria

Ende refugjatët e shohim Shqipërinë, si rrugën e artë për të kaluar drejt vendeve të BE-së. Vijojnë ndalimet e emigrantëve të paligjshëm të cilët...

Kosovë-Shqipëri, drejt marrëveshjes për heqjen e kontrolleve në kufi

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotme aprovoi vendimin për t’i rekomanduar Presidentit të Republikës së Kosovës, dhënien e autorizimit ministrit të...

Nuk i kishte deklaruar lekët në kufi, hasjanit i sekuestrojnë 21...

Një 49-vjeçar nga Hasi është proceduar në gjendje të lirë, nga shërbimet e policisë kufitare në Portin e Durrësit. Gjatë një kontrolli të ushtruar në...

122 shqiptarë tentuan të kalojnë kufirin ilegalisht

Ka përfunduar operacioni "Drino 2" në Gjirokastër, ku në total 56 shtetas të huaj tentuan të kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme përgjatë 1...

Përplasjet në kufi, Trump: Prindërit e fëmijëve emigrantë janë “grabitës”

Tensionet janë rritur në kufirin jugperëndimor të SHBA-ve me Meksikën javët e fundit, pasi mbi 7,000 emigrantë nga Amerika Qendrore u mblodhën në kufi,...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com