Ballina Etiketimet Ksamil

Etiketim: ksamil

Tatimet mbyllin 4 hotele në Sarandë e Ksamil

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Mësohet se kjo drejtori ka...

Welcome to Ksamil! Mbeturinat po “i zënë frymën” plazhit në jug

Ksamili duket se do të jetë në një betejë të vështirë me mbeturinat këtë sezon turistik. Emisioni "BOOM"  solli mbrëmjen e sotme një vëzhgim të...

KKT miraton dy leje për komplekse turistike në Ksamil dhe Jalë,...

Këshilli Kombëtar i Territorit (KKT) u ka dhënë “ok” lejeve për zhvillimin e një kompleksi turistik në Jalë dhe një tjetër në Ksamil. Referuar...

Ksamil, vidhen miliona lekë dhe euro në shtëpinë e një personi

Një sasi e konsiderueshme parash është vjedhur në një banesë në Ksamil, gjatë mbrëmjes së të hënës. Më konkretisht rreth orës 22:35 të mbrëmjes së...

Plaçkitet një gjakovar në Ksamil, i vjedhin 150 euro dhe 150...

Një shtetas nga Kosova ka rënë pre e hajdutëve në Ksamil, ku ishte për pushime. “Sipas burimeve policore, pasi ai është kthyer nga plazhi rreth...

Makina përplas motorin në Sarandë, 2 të plagosur, njëri në gjendje...

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Sarandës. Aksidenti ka ndodhur në zonën e Ksamilit. Një automjet dhe një motor...

FOTO/ Shpëtohen nga mbytja 4 turistë në Ksamil. Kishin mbetur në...

Katër persona janë shpëtuar nga mbytja në detin Jon, në zonën e Ksamilit. Burime nga policia thanë se rreth orës 17:00, shtetasi me inicialet...

Vdekja e turistes ruse në Ksamil, nis analiza e ADN-së

Rivendoset në funksionim pajisja që kryen analizat e ADN-së në laboratorin e Policisë Shkencore në Tiranë. Pajisja, e cila kryen analizimin e mostrave të...

Humb jetën një tjetër turist i huaj në Ksamil

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e ditur...

Tjetër tragjedi në Ksamil, mbytet turisti polak

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e ditur...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com