Ballina Etiketimet Kryetari

Etiketim: kryetari

Fshatarët tërheqin zvarrë zyrtarin, nuk mbajti premtimin për ndërtimin e rrugës...

Njëmbëdhjetë persona janë arrestuar në jug të Meksikës pasi e lidhën kryetarin e fshatit për një veture dhe e kanë tërhequr zvarrë nëpër rrugë...

BOOM: Bashkia e Divjakës merr vendime pa u shprehur Gjykata, juristi...

Emisioni investigativ "BOOM" në RTV Ora solli mbrëmjen e sotme denoncimin e Dhurata Korreshit, e cila ka një vendim gjykate të vitit 1995 ku...

VIDEO/ Basha takim me pensionistët, flet për prindërit e tij

Kryetari Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një takim me një grup pensionistësh. Basha,  u ul në një bar me ata. Pensionistët i kërkuan...

Veseli: BE-ja t’i trajtojë barabartë Kosovën dhe Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të trajtojë seriozisht çështjen e taksës që Kosova ka vendosur ndaj...

FED ndryshon komunikimin – Interesat pranë nivelit neutral. Pasiguri për tkurrjen...

Kryetari i Rezervës Federale në Shtetet e Bashkuara, Jerome Powell, i dha investitorëve një dozë optimizmi këtë javë, duke thënë se norma bazë e...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Veseli kujton dëshmorët: Formimi i ushtrisë, çështje ditësh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u shpreh i emocionuar gjatë inaugurimit të Kompleksit Memorial në Marinë. Në fjalën e tij, kreu i Kuvendit...

Opozita largohet nga mbledhja, Veliaj: Kanë nisur ekskursionet, peshk e verë…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar këshilltarët e opozitës që braktisën sot mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Gjatë fjalës së tij Veliaj tha...

Rradha është e fshatit, Veliaj: Investimet do të përqëndrohen në periferi

Në turin e llogaridhënies kryetari i bashkisë së Tiranës Veliaj dhe Ministri i financave Ahmetaj garantuan banorët se investimet do të përqendrohen në periferi....

Komisioni Ndërqeveritar Kinë-Shqipëri diskuton për projekte konkrete

Më 6 qershor u mbajt në Ningbo mbledhja e 9-të e Komisionit të Përbashkët ndërqeveritar të bashkëpunimit ekonomiko-tregtar Kinë-Shqipëri. Fu Ziying, kryetari i palës...

EDITORIAL

Kryeministri Rama: Ose Rudina Hajdari kryetare, ose ju shkriva grupin!

Sherri nuk ndalon te grupi "demokrat" në parlament. Pas njoftimit për shkarkimin e Rudina Hajdarit me shkresë...

FORUM

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...

Gishti tregues!

Nga Nora Malaj - Nga heret e pakta që kam qene ne stadium , per te parë ndeshjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com