E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Kryeministri

Etiketim: Kryeministri

Pasi dhuroi 1 milion euro, Pacolli bën premtimin e madh në...

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Gjatë kësaj...

Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo, ja çfarë i kërkoi kryeministrit

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur një takim eksperten Luljeta Bozon, e cila tha se edhe pse nuk i pëlqen të dalë në...

Injorohet thirrja e Ramës, Braçe: Asnjë ndërtues nuk është paraqitur në...

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave, zv/kryeministri Erjon Braçe deklaroi se në Tiranë nuk i është përgjigjur asnjë ndërtues thirrjes së kryeministrit...

Kikia: Media ka bërë detyrën, kush abuzon të publikohet me emër...

Media ka bërë detyrën, ka pasqyruar gjithçka për situatën e tërmetit dhe askush nuk duhet të trembet nga presioni i kryeministrit Edi Rama. Gazetari dhe...

Rama video-mesazh para nisjes për në Samitin e NATO-s: Mos kini...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një mesazh para nisjes për në Samitin e NATO-s, në Londër. Përmes një video-mesazhi në “Facebook”, Rama iu bën thirrje...

Plani i Bashës për emergjencën, Rama: Pika 3 është qamet, por...

Në mbledhjen e 6-të Këshillit të Ministrave, kryeministri Edi Rama, pasi shpalosi objektivin për ndërtimet e banesave të reja pas tërmetit tragjik të 26...

Rama jep direktivat në Durrës: Nesër dua listën e investitorëve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë direktivat për Shtabin e Emergjencave në Durrës, duke kërkuar në radhë të parë të gjithë investitorët që kanë ndërtuar...

Ndërtuesi të riparojë dëmet? Malaj kundër Ramës: S’mund të çosh të...

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Kryeministri, Edi Rama, përsëriti edhe njëherë apelin për ndërtuesit e pallateve, apartamentet e të cilave kanë pësuar dëme...

Çfarë bën Rama kur bie tërmet? “Ra apo s’ra unë s’lëviz...

Kryeministri Edi Rama ishte sot paradite në zonën e Kombinatit për të parë nga afër dëmet. Gjatë kohës pati takime me banorët e tensiounar....

Vrasja e gazetares në Maltë, Kryeministri i vendit paralajmëron largimin

Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Maltë, ku një gazetare është vrarë ka shkaktuar një krizë të vërtetë politike në vend. Mësohet se...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...