Ballina Etiketimet Kryeministri Grek

Etiketim: Kryeministri Grek

Mitsotakis emëron kabinetin e ri qeveritar – Cakton Staikouras si Ministër...

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka zgjedhur Christos Staikouras si Ministër të Financave pas fitores së zgjedhjeve të së dielës, duke zgjedhur kështu një specialist...

Cipras paralajmëron Turqinë për shpimet në Kastellorizo

Kryeministri grek, Aleksis Cipras ka paralajmëruar Turqinë se as që duhet ta mendojë kryerjen e shpimeve në Kastellorizo duke vënë në dukje se Greqia...

Turqia nxjerr gaz pranë Qipros – Tsipras: Do i kërkojmë BE...

Kryeministri grek, Alexis Tsipras, tha se Greqia dhe Qipro do t’i kërkojnë partnerëve europianë që të sanksionojnë Turqinë, nëse zbulohet se Ankaraja ka nisur...

Negociatat? Cipras-Ramës: Respektoni të drejtat e minoritetit grek

Reformat e domosdoshme në prag të qershorit deciziv si dhe marrëdhëniet bilaterale kanë qenë në qendër të vëmendjes, gjatë takimit të sotëm Cipras-Rama në...

Tsipras vizitë zyrtare të martën në Shkup

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras do zhvillojë një vizititë zyrtare të martën (2 prill) në Maqedoninë e Veriut. Sipas agjendës, Tsipras do të arrijë në aeroportin...

Tsipras: 2019-a viti i rimëkëmbjes së Greqisë

Viti 2019 do të jetë vendimtar për Greqinë, theksoi kryeministri grek, Aleksis Cipras gjatë një vizite në ishullin Samothraki, ku ai mori pjesë në...

Tsipras: Kemi shumicën në parlament për marrëveshjen me Maqedoninë

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras mbështet referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për çështjen e emrit. Ai siguroi se nëse pas referendumit Shkupi bën edhe...

Tsipras në PE: Mbështesim dialogun e vazhdueshëm me Shqipërinë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras fjalen e tij në Parlamentin Europian e ka përqëndruar tek dialogu, integrimi evropian dhe zgjidhja e mosmarrëveshjeve në rajon. Tsipras...

Tsipras mesazh kërcënues Turqisë

Kryeministri grek, Alexis Tsipras deklaroi se megjithëse Greqia mirëpret dhe kërkon bashkëpunim me Turqinë, ajo nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në...

Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com