E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Kryeminister

Etiketim: Kryeminister

Kurti: Unë kryeministër, Vjosa Osmani kryeparlamentare

Në një tubim elektoral me emigrantët në Berlin, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij do t’i fitojë zgjedhjet, e...

Basha: Duam zgjedhje të parakohshme pa Ramën

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë....

Zgjedhjet në Britani, ministri i Brendshëm eliminohet nga gara për kryeministër

Ministri i Brendshëm britanik, Sajid Javid, nuk ka arritur të kalojë në fazën tjetër të garës për kryetar të Partisë Konservatore, ç’ka nënkupton edhe...

“Një Kryeministër kapet mat”

E shkruar mbi bazë të realitetit të politikës italiane, por aktuale edhe për Shqipërinë, një grup të rinjsh në Lezhë ngjitën në skenë komedinë...

Premtimet e Bashës: Çfarë do bëjë në 100 ditë, si kryeministër

Lulzim Basha thotë se Partia Demokratike ka një program të qartë, siç e cilëson për çlirimin e ekonomisë nga zaptuesit e saj. Në takimin...

Mustafa Nano: Rama duhet të ikë. Më vjen turp që është...

Mustafa Nano, një nga gazetarët që ka qenë ndër mbështetësit kryesorë të Edi Ramës, sot ka dalë plotësisht kundër vijimit të mandatit të kreut...

Kryeministër apo klloun pa “ngjyra”? Veshja e Ramës bie sërish në...

Ndoshta gjatësia trupore e kryeministrit bën që ai të ketë gjetur rehati me veshjen aspak serioze, por gjithsesi pavarësisht kritikave ai nuk ka ndërmend...

Tsipras mban premtimin, vë kravatë për herë të parë si kryeministër

Pas insistimit të gjatë, se ai do të mbante një kravatë deri kur problemi i borxhit të Greqisë të zgjidhej, kryeministri Alexis Tsipras e...

U betua si ateist, Spanja me kryeministër të ri

Kreu i Partisë Socialiste spanjolle, Pedro Sanchez bëri betimin si kryeministër i ri i vendit, një ditë pasi mocioni i tij i mosbesimit rrëzoi...

DOKUMENTET/ Edi Rama kryeministri që shkel ligjin dhe vendimet e gjykatave

Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj ka akuzuar Edi Ramën si person i përfshirë direkt në grabitjen e pronës së Irini Bua...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com