E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Kroaci

Etiketim: Kroaci

Kujt po i shkojnë në Kroaci, milionat e tenderit të…

Nga: Agron Shehaj, ish-deputet i PD-së Para një viti, qeveria shqiptare, pa asnjë studim dhe transpancë organizoi një tender për një sistemi të ri të...

Rita Ora, së shpejti koncert në Zarën e arbneshëve të Kroacisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të performojë në Zarë të Kroacisë, aty ku janë edhe ngulimet arbneshe të 500-vjetëve më parë. Koncerti...

Kroacia kërkon punëtorë të huaj, gjatë sezonit turistik, në sektorin e...

Industria e turizmit e Kroacisë, një motor kyç i ekonomisë, i kërkoi qeverisë të lejonte më shumë punëtorë të huaj, në këtë sektor për...

Kroaci, nis takimi Rama-Tsipras

Ka nisur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Alexis Tsipras. Takimi po zhvillohet në Kroaci, në kuadër të takimit 16+1 iniciuar nga...

Infermierja lë binjakët e sëmurë të dergjen në shtrat dhe ikën...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një prej spitaleve të Zagrebit në Kroaci. Një nënë u trondit kur pa se infermierja e cila kujdesej...

Presidenti Meta nis vizitën zyrtare te Arbanasit e Zarës në Kroaci

Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarović, Arbanasit e Zarës, në...

Takimi i përzemërt i Metës me presidentët e Kroacisë dhe Malit...

President i Republikës Ilir Meta, në vijim të vizitës së tij në Francë, ka zhvilluar një takim me Presidenten e Kroacisë Kiraroviç dhe Presidentin...

Kroaci, hapet në Zagreb Lektorati i Gjuhës Shqipe

Në Zagreb do të hapet së shpejti Lektorati i Gjuhës Shqipe që i paraprinë Katedrës së Albanologjisë në Zagreb. Kështu ka njoftuar deputetja shqiptare në...

“Maratanomaku” Perisic, ja sa kilometra ka përshkruar në Kupën e Botës

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët kryesor të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale....

Anija siriane u arratis nga Durrësi, Kroacia i bllokon 195 mijë...

Anija siriane që u arratis nga porti i Durrësit të shtunën, është e bllokuar në portin e Rijekës në Kroaci, ndërsa me vendim të...

EDITORIAL

Valdrin Pjetri iku, kurse Rama mbeti në klasë. Opozita gati për përballje

Valdrin Pjetri u tërhoq dje nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës, natyrisht me votimet partiake...

FORUM

Shkullaku: PS, një parti e madhe që është kthyer gati në kope

Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej...

Mëngjeset me Tos Baxhakun, tek Bar “West”!

Nga: Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të ishin më të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com