E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Kriza

Etiketim: kriza

Ristani: 3 pikat e opozitës për të rrëzuar Ramën. E para...

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani: Rama tallet me shqiptarët, duke gjetur fajet apo armiqtë te qeveri të caktuara europiane, ngjan me propagandën...

Kriza e refugjatëve, Gjermania sytë nga Greqia

Kriza e emigrantëve ka bërë bashkë ministrin e Brendshëm gjerman, Horst Seehofer dhe Komisionerin Evropian për Emigracionin, Dimitris Avramopoulos. ''Nëse nuk ndihmojmë Greqinë dhe...

Boçi: Rama po ecën me çmenduri drejt kaosit politik, ja synimi...

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi për "Koha Jonë": Presidenti Ilir Meta nuk e ka shkelur kushtetutën e vendit. Rama shporret me përballje protestash të...

Kriza politike, delegacioni nga Bundestagu gjerman mbërrin në selinë e PD,...

Përfaqësues të delegacionit të CDU/CSU, pjesë e koalicionit qeverisës në Bundestagun gjerman po zhvillojnë sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën,...

Nga Giampaolo te Maldini, ja përgjegjësit e krizës te Milani

4 humbje në 6 ndeshje e para, nuk kishte ndodhur prej 80 vitesh te Milani. Kuqezinjtë ka filluar që të ndjeje hapat e parë...

Kriza politike, Tabaku: Rama nuk ka vullnet për ta zgjidhur

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, e ftuar në ''Top Talk'', tha se për zgjidhjen e krizës politike që prej 9 muajsh ka mbërthyer vendin,...

Tanja Fajon: Zgjedhjet do të qetësonin situatën në Shqipëri

Thellimi i krizës politike në Shqipëri, tregon një situatë se gjërat në Shqipëria nuk po ecin ashtu siç të duhet. Ky është mendimi i...

Kryemadhi: Denar Biba kërcënohet nga Rama me vettingun e bashkëshortes

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi deklaroi se nuk ka gjyqtar që do të kundërshtojë dekretin e presidentit. Ajo deklaroi se kreu i qeverisë Edi Rama...

Berisha e Mediu takojnë këshilltarin e Presidentit Amerikan, Donald Trump

Kreu i republikanëve shqiptarë Fatmir Mediu ka bërë publik detaje të nje takimi zhvilluar gjatë ditës së sotme (datë 14 korrik) në Tiranë mes...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com