Ballina Etiketimet Kriza politike

Etiketim: kriza politike

Ekspertët: Kriza politike po penalizon ekonominë

Qytetarët dhe kompanitë e ndërtimit janë pesimistë për ekonominë dhe aktivitetin e tyre, teksa situata paraqitet e përmirësuar në sektorët e tjerë. Është ky...

Kriza politike, Basha takim me Kryemadhin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Takimi është zhvilluar në zyrën e kryedemokratit dhe në...

Kriza politike, OSBE pritet të ulë palët në tryezë

OSBE-ja do të thërrasë një tryezë të përbashkët të gjitha partitë politike, me qëllim zgjidhjen e krizës që ka mbërthyer prej muajsh Shqipërinë. Tryeza...

DW: Kriza politike në Tiranë vazhdon, dialogu duket i vështirë

Afrimi i tetorit, kur Këshilli Europian do të marrë vendimin për Shqipërinë lidhur me negociatat e anëtarësimit, ka shtuar thirrjet e BE për uljen...

Kriza politike, OSBE gati për të negociuar dialogun

Zyra e OSBE-së në Vienë, thotë për ''Rtv Ora'', se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Montella ka në plan për të vizituar Shqipërinë,...

Ambasadorja franceze: Krizën zgjidheni vetë, mos kërkoni nga diplomatët e huaj

Ambasadorja e Francës në Tiranë, Christine Vasac ka folur për krizën politike në Shqipëri. Ajo tha se zgjidhja nuk mund të vijë nga diplomatët...

Kriza politike, Presidenti Meta pret Lulzim Bashën

Mëngjesin e kësaj të marte, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në Presidencë kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ky takim vjen pas votimeve...

Pakësohet konsumi në familjet shqipare prej krizës politike

Kriza politike ka stepur konsumin në gjashtë muajt e fundit. Të dhënat zyrtare tregojnë se konsumatorët janë përqendruar kryesisht te blerjet bazike, duke shmangur...

Erl Murati: Kriza politike nuk ka zgjidhje të afërt

Gazetari Erl Murati i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se kriza politike shqiptare, parë në këndvështimin e tij nuk...

Kriza politike dhe fatura mbi ekonominë / Si përplasjet politike po...

Sipërmarrësit shprehen me shqetësim për anulimet e prenotimeve që janë bërë në hotele. Sipas tyre nëse pas qershorit 2019, Shqipëria nuk rikthehet në hartën e...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde...

“Prej Ramës humbet Shqipëria, Maqedonia dhe Zaev”, Gjekmarkaj: Si mund t’i besojë Europa

Nga Agron Gjekmarkaj - Paradokset si mallkim ciklik rrotullohen mbi hapësirën shqiptare! Më i fundit është edhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com